وقتی برای کار فرهنگی هم باید کلک رشتی زد!

وقتی برای کار فرهنگی هم باید کلک رشتی زد!

اختصاصی / به گزارش خبرفوری رشت، از ۲۲ اسفند ماه طرح عیدانه کتاب در ۲۴ کتابفروشی استان گیلان آغاز شده است. این در حالی است که بررسی های میدانی خبرنگار خبرفوری رشت نشان دهنده آن است که تعداد پرشماری از کتاب های پرفروش اصلا در سامانه جامع ثبت نشده اند و فروشندگان برای استفاده از سبد تخفیفی ارشاد کتاب های هم قیمتی که در سامانه ثبت است را معرفی کرده تا بتوانند به مشتریان خود خدمت تخفیفی ۲۵درصدی را ارائه کنند!

با این حال معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه شعار طرح مذکور را «امسال هم کتاب عیدی دهیم» است، اظهار داشت: ۲۴ کتابفروشی عضو این طرح در گیلان از ۲۲ اسفند ۹۶ لغایت ۱۲ فروردین ۹۷ کتاب‌های حوزه بزرگسال را با ۲۰ درصد و کتاب‌های حوزه کودک و نوجوان را با ۲۵ درصد تخفیف عرضه می‌کنند.

وی تصریح کرد: علاقمندان به کتاب در شهر رشت می‌توانند به کتابفروشی‌های «باقری»، «پاتوق کتاب»، «رستگار»، «کتاب رستگار»، «کتاب باران»، «کتابسرای دیبا»، «انتشارات جنگل جاودانه»، «انتشارات طاعتی»، «شهر کتاب»، «کتاب فرازمند»، «وارسته»، «ماه نو»، «مرکز فرهنگی آسمان» و «مژده» مراجعه کنند.

این مقام مسئول اضافه کرد: در سایر شهرهای استان نیز کتابفروشی‌های «روشنا»، «قصر دانش قیصر» و «معلم» بندر انزلی، «نشر جامعه‌نگر» تالش، «ولیزاده» فومن، «بوستان کتاب»، «خانه کتاب» و «شهر کتاب» لاهیجان و «خاوری» و «شهر کتاب» لنگرود نیز عضو این طرح هستند.