٢٢ روز سرگردانی دختر ١٧ ساله پس از آزار و اذیت دایی و خواهرزاده الهه از مسعود و سعید شکایت کرد

٢٢ روز سرگردانی دختر ١٧ ساله پس از آزار و اذیت دایی و خواهرزاده

به گزارش رشت۲۰، ١۴ شهریور ماه پرونده‌ای تحت عنوان ناپدید شدن  دختری ١٧ ساله از کلانتری ١٢٧ نارمک به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارجاع شد.

پدر و مادر  این دختر در اظهارات خود گفتند که دخترشان ٢ روز پیش یعنی ١٢ شهریور ماه  از خانه خارج شده است تا به خانه مادربزرگش برود، اما  هیچ خبری از او نیست. با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی به تحقیق از یکی از دوستان دختر گمشده پرداختند. مریم پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی در اظهاراتش بیان داشت: «چندی پیش الهه با جوانی به نام مسعود آشنا شده بود تا اینکه  ١٣ شهریور ماه بود که  با لباس‌های پاره و خونی به منزل ما آمد و لباسش را در خانه ما تعویض کرد؛  همانجا بود که متوجه شدم دایی مسعود به نام سعید او را مورد ضرب و شتم و آزار و اذیت قرار داده و به همین علت دیگر نمی‌تواند نزد خانواده‌اش بازگردد.»

 

با توجه به اظهارات مریم، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی شناسایی متهمان پرونده را در دستور کار خود قرار داده و با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی محل سکونت مسعود در شهرستان پاکدشت شدند.  با شناسایی مخفیگاه مسعود در شهرستان پاکدشت، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی ضمن هماهنگی با شعبه هفتم دادسرای ناحیه ٢٧ تهران و اخذ نیابت قضائی به این شهرستان اعزام و طی یک عملیات ضربتی موفق به دستگیری مسعود و در ادامه سعید دایی وی شدند.

 

مسعود در تحقیقات اولیه منکر هرگونه اقدام به آدم‌ربایی  و آزار و اذیت الهه شد و ادعا کرد که در ساعت ۵ بعدازظهر ١٢شهریور الهه را دیده است و ساعت ٩ شب از هم جدا شده‌اند و دیگر اطلاعی از سرنوشت وی ندارد؛ همچنین سعید نیز در تحقیقات اولیه مدعی شد که تاکنون با الهه  ملاقاتی نداشته و او  را ندیده است.

 

همزمان با ادامه تحقیقات از دو متهم دستگیر شده و پس از انجام اقدامات پلیسی، سرانجام الهه در چهارم مهر ماه در یکی از پارک‌های منطقه شرق تهران شناسایی و جهت کشف زوایای پنهان پرونده به پایگاه چهارم منتقل شد.

 

الهه در اظهار خود عنوان داشت: «١٢ شهریور ماه  به همراه مسعود و دایی‌اش سعید با خودروی شخصی به جاجرود رفته بودیم که در آنجا سعید به من حمله‌ور شد و مرا مورد آزار و اذیت قرار داد؛ پس از آن در ساعت ٩ شب  مرا در سه راه تهرانپارس رها کرد، اما به خاطر مشکلات پیش آمده توانایی بازگشتن به منزل را نداشتم و طی این مدت در پارک زندگی می کردم.»  با تکمیل پرونده، متهمان با صدور قرار قانونی روانه زندان شده و پرونده آنها نیز جهت ادامه رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.