پاسخی به ادعای عجیب سایت جارستان: ما مبهم نوشته‌ایم یا کمیسیون فرهنگی؟!

پاسخی به ادعای عجیب سایت جارستان: ما مبهم نوشته‌ایم یا کمیسیون فرهنگی؟!

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، پنجشنبه‌ای که گذشت تصویر نامه درخواست علیرضا سحرخیز فومنی رئیس هیئت هاکی استان گیلان در پایگاه خبری تحلیلی رشت۲۰ منتشر شد. در این نامه مبلغ ۲۰ میلیون تومان برای برگزاری سری مسابقاتی در استان گیلان درخواست شده بود که عیناً و بدون هیچ تحریفی بر روی خروجی این پایگاه خبری قرار گرفت.

با این حال پایگاه خبری تحلیلی جارستان به مدیرمسئولی علیرضا سحرخیز فومنی در واکنش به انتشار این نامه علیرغم عدم رعایت رفتار حرفه‌ای توسط کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت در قرار دادن جوابیه در اختیار رسانه منتشر کننده خبر، از تیتر ” جوابیه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی کلانشهر رشت به انتشار خبر مبهم در یکی از پایگاه‌های خبری” برای انتشار این جوابیه استفاده کرد.

حال اما از مدیران این پایگاه خبری تحلیلی می‌بایست پرسید که آیا خبر منتشر شده مبهم بوده یا پاسخ کمیسیون فرهنگی؟! آنچه مسلم است علاقه بسیار نگارنده متن به رئیس کمیسیون فرهنگی است که اگر غیر آن بود و عنادی در این بین وجود داشت مغرضانه قلم‌فرسایی کرده و نامه‌ای با متن “صدور دستور برای هرگونه مساعدت لازم” نیز منتشر می‌شد؛ اما بهتر آن است به این سؤال پاسخ داده شود که دقیقاً چه چیز مبهم بوده؟!

در متن جوابیه کمیسیون فرهنگی که به‌طور غیرحرفه‌ای در اختیار دیگر رسانه‌ها قرار گرفته، آمده است: “تاکنون نیز با توجه به مستندات موجود هیچگونه کمک مالی یا پرداخت به هیئت مذکور به دلیل مشکلات و مسائل مالی شهرداری صورت نپذیرفته است” حال این سؤال را می‌بایست از نویسندگان تیتر مذکور پرسید که آیا از نظر آنان چنین متنی مبهم‌تر از خبر درج شده نیست؟! آیا در این متن اشاره شده که چنین پولی هرگز پرداخت نخواهد شد یا چک و سند مالی برای آن صادر نشده است؟

امید است کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت حداقل در پاسخ به افکار عمومی به‌طور روشن و غیرمبهم پاسخی به این سؤال که آیا در آینده نیز چنین مبلغی به این هیئت در پاسخ به نامه فوق پرداخت نخواهد شد، ارائه نماید.