پاکسازی یک روزه تالاب بین المللی انزلی از گیاه مهاجم سنبل آبی +تصاویر

پاکسازی یک روزه تالاب بین المللی انزلی از گیاه مهاجم سنبل آبی +تصاویر

به گزارش رشت۲۰ ;پاکسازی یک روزه تالاب بین المللی انزلی از گیاه مهاجم سنبل آبی با مشارکت سازمان دانشجویان شعبه گیلان، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندرانزلی و با همکاری باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی، برگزار شد. در ابتدا کارگاهی در طبیعت تالاب با موضوع ” آسیب ها و تهدیدهایی که تالاب بین المللی انزلی را تهدید می کند” توسط آقای دکتر احسان هادی پور رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان برگزار شد و پس از دانشجویان به پاکسازی تالاب پرداختند و حدود دویست کیسه بزرگ از اهریمن بنفش را از قلب تالاب بیرون کشیدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست انزلی با اعلام اینکه گیاه مهاجم سنبل آبی تهدید جدی برای محیط زیست تالاب‌های گیلان است گفت: جمع آوری این گیاه مزاحم می‌تواند برای بهبود شرایط محیط زیستی تالاب که زیستگاه گونه های متنوع گیاهی و جانوری است موثر باشد.
وی افزود: سنبل آبی یا ارکیده آبی به علت رشد سریع در پهنه آبی و مصرف مقادیر زیاد اکسیژن آب و مسدودشدن راه تنفس آبزیان، یکی از خطرناک‌ترین گونه‌های گیاهی غیربومی آبزی است که با سرعت بسیار بالا و غیرقابل کنترل تکثیر می‌شود و با گسترش در مناطق مختلف پهنه آبی، تهدیدی جدی برای تنوع زیستی به شمار می‌رود.

 

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید