پایان بخش تواشیح و دعاخوانی مسابقه های قرآنی کشور در زیباکنار رشت

پایان بخش تواشیح و دعاخوانی مسابقه های قرآنی کشور در زیباکنار رشت

بخش تواشیح و دعاخوانی سی و نهمین دوره مسابقه های قرآنی کشور با معرفی نفرات و گره های برتر به کار خود پایان داد.

139507261806152608967314 - پایان بخش تواشیح و دعاخوانی مسابقه های قرآنی کشور در زیباکنار رشت

به گزارش خبر فوری رشت ،در مراسم یاد شده علاوه بر معرفی نفرات و گروه های برتر در بخش تواشیح و دعاخوانی از کتاب فصل نوآوری نیز رونمایی شد.
این کتاب شامل اشعاری ناب پیرامون اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است که متن آن عربی و فارسی است.
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در مراسم رونمایی از کتاب یاد شده، گفت: برای این که مسابقه های همسرایی و همخوانی قرآن جایگاه خود را پیدا کند و افراد فعال در این عرصه نیز بتوانند کارهای فاخری را ارائه دهند وظایفی بر عهده ما گذاشته شده که تهیه و تدوین محتوا یکی از این وظایف است.
حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی حسینی افزود: تلاش های زیادی برای تهیه محتوای معتبر صورت گرفته تا با استفاده از این محتوا شاهد آثار فاخری که توسط گروه های تواشیح تهیه می شود، باشیم.
وی با بیان این که گروه های تواشیح به سختی می توانستند منابعی را برای تولید اثر به دست بیاورند و این یکی از مشکلات بود، اظهار کرد: تهیه کتاب فصل نوآوری ، طلیعه ای برای این کار است.
در این مراسم از حبیب مهکام ، پیشکسوت قرآنی و به عنوان قدیمی ترین مجری قرآنی صدا و سیما تجلیل شد.
سه گروه تواشیح خوزستانی در میان پنج گروه برتر بود.
در بخش پایانی مراسم نیز تجلیل از گروه های برتر مدیحه سرایی انجام گرفت که بر همین اساس ، گروه های تواشیح مشکات خوزستان، بینات یزد ، میعاد خوزستان ، العباد خوزستان و معارج آذربایجان شرقی رتبه های برتر را کسب کردند.
سی و نهمین دوره مسابقه های قرآن کریم با شرکت بیش از ۷۰۰ نفر از قاریان برجسته کشور از یکشنبه گذشته در زیبا کنار رشت آغاز شده و تا ششم آبان در بقیه رشته ها ادامه دارد.