پایداری انتقال گاز شمال کشور افزایش می یابد مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران:

پایداری انتقال گاز شمال کشور افزایش می یابد

پایداری شبکه انتقال گاز شمال کشور با بهره گیری از خطوط کمکی در استان‌های مازندران و گیلان در زمستان امسال افزایش می یابد.

635741943658674126 - پایداری انتقال گاز شمال کشور افزایش می یابد

به گزارش خبر فوری رشت حمیدرضا عراقی، در گفت‌وگو با شانا افزود: شبکه گاز شمال کشور را با ایجاد ارتباط میان خطوط قبلی و اجرای خطوط لوله تقویتی جدید افزایش داده ایم تا شاهد افزایش پایداری انتقال گاز این مناطق باشیم.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران افزود: در ادامه، راه حل‌هایی که مشکلات احتمالی را کاهش می داد پیاده کرده ایم تا در صورت وقوع شرایط خاص بتوانیم آن را به نحو مطلوب مدیریت کنیم.
وی اعلام کرد: طی روزهای آینده مانوری در مناطق شمالی کشور برگزار می شود تا برای بدترین شرایط ممکن آمادگی داشته باشیم.
عراقی تاکید کرد: از سوی دیگر، مصرف بهینه گاز بخش خانگی در تامین پایدار گاز به دیگر بخش از جمله صنایع و نیروگاه‌ها نیز نقش دارد.
معاون وزیر نفت در امور گاز یادآور شد: براساس برنامه های تعریف شده، امسال ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون مترمکعب به ظرفیت تولید گاز کشور افزوده می شود.
وی ادامه داد: همزمان با ورود فازهای جدید پارس جنوبی به مدار و افزایش ظرفیت تولید گاز، خطوط انتقال و شبکه مورد نیاز گاز نیز اجرا می شود تا این افزایش تولید به مبادی مصرف منتقل و به طور پایدار توزیع شود.
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: صنعت گاز تمام تلاش خود را به کار بسته است تا گاز مورد نیاز بخش‌های مختلف مصرف را به طور پایدار تامین کند.
عراقی اظهار کرد: براساس برنامه های تعریف شده در سال گذشته، ایستگاه‌های تقویت فشار گاز به مدار آمده اند تا امکان افزایش تولید پارس جنوبی فراهم شود.
با هدف افزایش پایدار انتقال گاز شمال کشور طی چند سال گذشته خط لوله سوم سراسری تا رشت اجرا و در ادامه، خط لوله رشت- سنگر نیز با هدف تقویت گازرسانی به این استان‌ها تعریف شده است.
از طرفی، خط لوله میامی_ دشت نیز اجرا شده است و خط لوله دامغان_نکا نیز تا پایان سال آینده ساخته و شبکه گاز شمال کشور از محورهای مختلف تقویت می شود.