پرداخت بخش اعظم مطالبات معوق پرستاران/پرستاران نمونه کشوری از گیلان تجلیل شدند

پرداخت بخش اعظم مطالبات معوق پرستاران/پرستاران نمونه کشوری از گیلان تجلیل شدند

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از فارس، امروز مراسم تجلیل و نکوداشت پرستار با حضور دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی اسماعیلی، مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه علوم پزشکی، هیئت‌رئیسه و جمعی از پرستاران در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشک گیلان برگزار شد.

سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی اسماعیلی، مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه علوم پزشکی - پرداخت بخش اعظم مطالبات معوق پرستاران/پرستاران نمونه کشوری از گیلان تجلیل شدند

ارسلان سالاری با تبریک ولادت حضرت زینب سلام‌الله علیها و گرامی داشتن یاد و خاطره شهدای خدمت عرصه سلامت کشور ازجمله استان گیلان اظهار کرد: پرستاران در شرایط عادی کار بسیار پرمشقتی را متحمل می‌شوند و در ایام کنونی نیز این مشقت‌ها افزایش ‌یافته است.

وی با بیان اینکه حدود چهار هزار پرستار در گیلان مشغول مراقبت از بیماران هستند، افزود: یک‌سوم پرستاران گیلانی در دوران شیوع ویروس کرونا به این ویروس منحوس مبتلا و ازاین‌بین پنج‌تن به مقام والای شهادت رسیدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به مشکلات حوزه پرستاری استان گفت: بخش اعظم مطالبات معوق پرستاران پرداخت و موضوع تبدیل وضعیت آن‌ها ازجمله پرستاران ۸۹ روزه در حال نهایی شدن است.

13990926000781 Test NewPhotoFree - پرداخت بخش اعظم مطالبات معوق پرستاران/پرستاران نمونه کشوری از گیلان تجلیل شدند

سالاری با اشاره به فشار مضاعف کار پرستاران در دوران شیوع کرونا بیان کرد: در بحران کرونا به دلیل سرایت غیرقابل‌تصور شیوع کرونا و احتمال مرگ‌ومیر بالا، علاوه بر رئیس دانشگاه، تمامی معاونین نیز برای خود همچون دوران دفاع مقدس جانشین تعیین کرده بودند تا امور دانشگاه و خدمات‌رسانی به مردم مختل نشود.

وی با اشاره به خدمات ارزنده مردم و گروه‌های فعال مدنی در جهت تأمین بخشی از اقلام و کالاهای حفاظت فردی کادر سلامت در اوج بحران کرونا افزود: در دوران کرونا بیش ازآنچه ما تصور می‌کردیم مردم و گروه‌های فعال جامعه به کمک کادر سلامت شتافتند که همچنان این روحیه بخشش، ایثار و ازخودگذشتگی ادامه دارد.

جنگ جانانه جهادگران حوزه سلامت در برابر کرونا

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز با مشابه خواندن دوران جنگ تحمیلی بازمان شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: همان‌گونه که در دوران دفاع مقدس خیل عظیمی از جوانان، جان‌فشانی کرده‌اند در دوران کرونا نیز جهادگران حوزه سلامت در برابر ویروس مهاجمی به نام کرونا جانانه جنگیدند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی اسماعیلی با بیان اینکه تاریخ در آینده از رشادت‌های ایثارگران جبهه سلامت به بزرگی یاد خواهد کرد، افزود: پرستاران، همچون ملائکی از آسمان بر بالین بیماران حاضر شدند و تفسیر و تحلیل زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی آن‌ها هیچ‌گاه قابل وصف نیست.

وی با بیان اینکه پرستاران همچون سربازان امام حسین علیه‌السلام در دوران دفاع مقدس به دل دشمن زدند، تصریح کرد: انتخاب روز پرستار با ولادت عقیله بنی‌هاشم بی‌معنا نیست و تلاش‌ها و زحماتی که قشر عظیم پرستار کشیدند بسیار قابل‌تقدیر و تحسین است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به حدیث شریف پیامبر اکرم صلوات‌الله‌علیه در خصوص خدمت به مردم بیان کرد: به فرموده رسول‌الله؛ مردم، عیال خدا هستند و بهترین فرد نیز کسی است که به بندگان خدا کمک کند و پرستاران مصداق بارز این حدیث شریف می‌باشند.

۷۰ درصد کادر سلامت را پرستاران تشکیل می‌دهند

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه ۶۵ تا ۷۰ درصد کادر سلامت را پرستاران تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: پرستاران سردمداران مراقبت در عرصه درمان هستند و از ابتدای شیوع کرونا درصحنه بوده، جان‌نثاری کرده و همچنان نیز حاضرند.

طاهره زاهد صفت با اشاره به خدمات بی‌نظیر قشر پرستاری ازجمله در استان گیلان، افزود: در طول ۱۰ ماه شیوع ویروس کرونا، پرستاران علاوه بر شیفت‌های موظفی در نوبت‌های اختیاری نیز بر بالین پرستاران حاضرشده و این نشان از اوج معرفت و ایثار این قشر خدمت گذار می‌دهد.

13990926000780 Test NewPhotoFree - پرداخت بخش اعظم مطالبات معوق پرستاران/پرستاران نمونه کشوری از گیلان تجلیل شدند

اخذ سهمیه‌های استخدامی در گیلان

رئیس نظام پرستاری رشت نیز در این نشست با تقدیر از زحمات دکتر سالاری در جهت کاهش مطالبات قشر پرستاران اظهار کرد: مطالبات همکاران دانشگاه علوم پزشکی گیلان طی ۱۸ ماه گذشته به سه ماه معوقه کارانه و شش ماه معوقه اضافه‌کار کاهش‌یافته و به حول قوه الهی اکنون جزو استان‌های انتهایی کشور از این حیث محسوب نمی‌شویم.

محمدحسین دلسوز با بیان اینکه رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تلاش‌های وافری در جهت تعیین تکلیف پرستاران ۸۹ روزه انجام داده، افزود: برای پیگیری مشکل همکاران ۸۹ روزه دیدارهای متعددی برگزارشده که اکنون منجر به صدور مجوز جذب و تأمین اعتبار نیز شده است اما لازم است درروند گزینش و جذب نهایی این همکاران تسریع شود.

وی با بیان اینکه سهمیه‌های استخدامی خوبی در گیلان اخذشده، گفت: به‌زودی با آزمون استخدامی همکاران زیادی جذب کادر درمان خواهند شد.

رئیس نظام پرستاری رشت همچنین در ادامه خواستار کمک دانشگاه جهت برقراری قانون ارتقای بهره‌وری در مراکز خصوصی استان شد و خبر داد: فوق‌العاده ویژه برای تمامی پرسنل درمان از دی‌ماه به میزان درصد برقرار خواهد شد.

به گزارش فارس، در حاشیه این مراسم، از ۱۹ پرستار برگزیده کشوری از دانشگاه علوم پزشکی گیلان و ۶ تن از پرستاران برگزیده هیئت‌مدیره نظام پرستاری رشت، شرق گیلان، آستارا، تالش و انزلی به‌صورت محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تجلیل شدند.

گفتنی است در این نشست صمیمی کلیه معاونین دانشگاه ضمن تبریک روز پرستار، از خدمات بی‌نظیر مدافعان سلامت پرستاری قدردانی کردند.