پرداخت بیش از ۱۰ میلیارد ریالی بیمه دیه به یک نفر در گیلان

پرداخت بیش از ۱۰ میلیارد ریالی بیمه دیه به یک نفر در گیلان

مدیرکل بیمه ایران در گیلان از پرداخت بیمه دیه۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریالی ( یک میلیارد و ۲۰ میلیون تومان) به یک نفر حادثه دیده تصادف در استان خبر داد.
851629 516 1 300x210 - پرداخت بیش از 10 میلیارد ریالی بیمه دیه به یک نفر در گیلان

به گزارش خبر فوری رشت :حجت الله فلکیان روز چهار شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در تشریح حادثه تصادف افزود: ششم فروردین سال ۹۴۴ ، یکدستگاه پراید با یک عابر پیاده برخورد کرد که بر اثر این تصادف ، عابر پیاده مصدوم شد.
وی اضافه کرد: شدت جراحات وارده به مصدوم که مردی ۶۵ ساله است به اندازه ای بوده که از تمامی نقاط اعضای خود فلج و قطع نخاع می شود و حتی کنترلی به مغز خود ندارد و در واقع در حال حاضر زندگی نباتی دارد.
وی تصریح کرد: در همان ابتدای حادثه با شکایت خانواده این شخص، پرونده ای تشکیل می شود که با رسیدگی آن ، راننده مقصر شناخته و به پرداخت دیه محکوم می شود.
فلکیان یادآورشد: امسال میزان دیه برای یک فرد ۱۹۵ میلیون تومان در ماه های عادی و در ماه های حرام ۲۵۳۳ میلیون تومان است اما آسیب به این فرد به نوعی بوده است که برای هر کدام از اعضای آن دیه ای جدا گانه صادر شد و به این شخص تعدد بیمه ها تعلق گرفت.
وی اظهار کرد: در همان اوایل وقوع این حادثه براساس حکم دادگاه ،علی الحساب ۴۷ میلیون تومان به خانواده این فرد پرداخت شد تا با توجه به روند بهبود فرد و ثابت شدن وضعیت جسمی آن میزان دیه مشخص شود .
مدیرکل بیمه ایران در گیلان تصریح کرد: بعد از ثابت شدن وضعیت جسمی فرد، رای دادگاه به پرداخت پنج و نیم برابر دیه معمول برای مقصر صادر شد.
وی خاطرنشان کرد: براساس دیه سالجاری ، یک میلیارد و ۲۰ میلیون تومان باید بیمه ایران پرداخت می کرد که روز گذشته طی چکی به مبلغ ۹۷۴ میلیون تومان ( ۹ میلیارد و ۷۴۷ میلیون و ۴۷۵ هزار ریال) به قیوم مصدوم حادثه تحویل شد