پرداخت سود سهام عدالت سال ۹۷ در آذر ماه/ سود افزایش می‌یابد

پرداخت سود سهام عدالت سال ۹۷ در آذر ماه/ سود افزایش می‌یابد

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از میزان، سید جعفر سبحانی در خصوص زمان واریز سود سهام عدالت سال ۹۷ بیان کرد: مجامع سه الی چهار شرکت بزرگ موجود در سبد سهام عدالت، پایان مهر ماه برگزار خواهد شد و در هفته اول آبان ماه میزان سود تخصیصی تمام مشمولان مشخص می‌شود که هر مشمول چه میزان سود دریافت می‌کند.

عدالت - پرداخت سود سهام عدالت سال ۹۷ در آذر ماه/ سود افزایش می‌یابد

وی در ادامه افزود: پرداخت سود سهام عدالت سال مالی ۹۷، از اواخر آذر ماه آغاز می‌شود.

مشاور رئیس سازمان خصوصی تاکید کرد: رقم و میزان سود سهام عدالت به چند عامل بستگی دارد، ممکن است فردی ۱۰ سهم ایران خودرو را خریداری کرده باشد و فردی دیگر ۱۰۰۰ سهم، بنابراین طبیعی است که سود به اندازه سهم خواهد بود.

سبحانی با اشاره به افزایش سود سال مالی ۹۷، سهام عدالت مشمولین تصریح کرد: سود سال ۹۵ برای مشمولانی که سهم یک میلیون تومانی داشتند ۱۵۰ هزار تومان بود که در سال ۹۶ این عدد به ۱۷۵ هزار تومان رسید.

وی در این باره توضیح داد: این سود برای سال ۹۷ باز هم افزایش خواهد داشت، هر چند در حال حاضر نمی‌توان میزان آن را بیان کرد چراکه هنوز مجمع چند بنگاه و شرکتی که سهام عدالت دارند، برگزار نشده است.

مشاور رئیس سازمان خصوصی در خصوص میزان مصوب سهام عدالت برای مشمولین اظهار کرد: از ابتدا سهام عدالت تا سقف یک میلیون تومان برای مشمولان مصوب شده بود، در طول ۱۰ سال از شروع ثبت نام تا زمان ساماندهی در سال ۹۵سود از شرکت‌های سرمایه پذیر در بخش سهام عدالت به سازمان خصوصی سازی واریز و به خزانه منتقل می‌شد تا بدانیم پس از ۱۰ سال میزان یک میلیون تومان سهم تخصیصی مشمولان چه میزان برای یک فرد مالکیت ایجاد کرده است که این عدد بعد از ۱۰ سال به ۵۳۲ هزار تومان رسید.