پرواز هفته‌ای ۱۸۰ هواپیما در فرودگاه رشت

پرواز هفته‌ای ۱۸۰ هواپیما در فرودگاه رشت

غلامرضا کریم‌آقایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به ظرفیت پروازی فرودگاه سردار جنگل اظهار کرد: اکنون هفته‌ای ۹۰ پرواز مسافری در هشت مسیر داخلی و دو مسیر بین‌المللی در فرودگاه رشت انجام می‌شود.

وی به فعالیت هفت شرکت هواپیمایی در فرودگاه سردار جنگل رشت اشاره کرد و افزود: دو شرکت هواپیمایی بین‌المللی در فرودگاه مذکور فعال هستند.

مدیرکل فرودگاه سردار جنگل رشت با بیان اینکه هفته‌ای ۹۰ پرواز محلی و آموزشی در این فرودگاه انجام می‌شود، تصریح کرد: در مجموع هفته‌ای ۱۸۰ پرواز در فرودگاه سردار جنگل رشت صورت می‌گیرد.

کریم‌آقایی از افزایش ۳۰ درصدی رشد پروازها در فرودگاه سردار جنگل رشت از ابتدای امسال تا پایان مردادماه خبر داد و بیان کرد: در مدت مذکور تعداد مسافران در فرودگاه رشت ۳۲ درصد رشد داشته است.

وی در ادامه به نوسازی سیستم روشنایی عوامل پروازی فرودگاه سردار جنگل رشت از سال ۹۴ اشاره کرد و گفت: چهار میلیارد تومان برای سیستم مذکور هزینه شده است.

مدیرکل فرودگاه سردار جنگل رشت با اشاره به رفع موانع پروازی در ۵۰ هکتار از زمین‌های این فرودگاه، خاطرنشان کرد: تکمیل بهسازی ترمینال خارجی از جمله اقدام‌های انجام شده در فرودگاه سردار جنگل است.

کریم‌آقایی به نصب دوربین‌های مداربسته داخل ترمینال فرودگاه سردار جنگل رشت اشاره کرد و یادآور شد: سال گذشته به ۳۰۵ هزار نفر مسافر رفت و برگشت خدمات فرودگاهی ارائه شده است.

وی با بیان اینکه ۳۰ هزار پرواز مسافری در سال ۹۴ در فرودگاه سردار جنگل رشت انجام شده است، اظهار کرد: امسال پیگیر خرید یک دستگاه کمک ناوبری برای فرودگاه مذکور هستیم.

مدیرکل فرودگاه سردار جنگل رشت از خرید دستگاه کمک ناوبری با اعتبار دو میلیارد تومان از خارج از کشور برای این فرودگاه خبر داد و افزود: دستگاه مذکور وارد کشور شده و در ماه‌های آینده در فرودگاه نصب می‌شود.

کریم‌آقایی با اشاره به اینکه دستگاه کمک ناوبری مسیر را برای هواپیما مشخص می‌کند، بیان کرد: دستگاه کمک ناوبری تا دید ۲ هزار و ۵۰۰ متر کاربرد دارد.

وی به انعقاد خرید و نصب تجهیزات و تأسیسات سالن پشتیبانی پروازهای خارجی با اعتبار دو میلیارد تومان در فرودگاه سردار جنگل رشت اشاره کرد و گفت: پیمانکار طرح مذکور مشخص شده و در حال انجام کار است.

مدیرکل فرودگاه سردار جنگل رشت با بیان اینکه تأمین آب شرب فرودگاه این فرودگاه به مناقصه رفته است، تصریح کرد: تأمین اعتبار و انجام مناقصه مرحله تکمیلی محوطه‌سازی فرودگاه با اعتبار ۴٫۵ میلیارد تومان از دیگر اقدام‌ها در فرودگاه سردار جنگل رشت است.