پسماند خشک بیار ماهی ببر! طرح قابل تامل سازمان پسماند شهرداری رشت

پسماند خشک بیار ماهی ببر! طرح قابل تامل سازمان پسماند شهرداری رشت

اختصاصی / به گزارش خبرفوری رشت، روز گذشته برخی رسانه ها به نقل از روابط عمومی سازمان خبر از روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت خبر از طرح تبادل پسماند خشک با ماهی قرمز در این سازمان دادند!

طرحی قابل تامل که با توجه به تمامی هشدارهای قبلی در خصوص آلودگی‌ها و تخریب های محیط زیستی ماهی قرمز خود نکته‌ای قابل تامل محسوب می شود.

حدود یک سال قبل بود که مدیر عامل اتحادیه سراسری تکثیر و پرورش میگو، ماهی و آبزیان در گفتگویی هشدارهایی شدید در خصوص مخرب بودن ماهی قرمز برای محیط زیست ارائه کرد و گفت: چون شرایط مقاومتی بالایی دارد باعث می شود که به محیط زیست آسیب وارد کند؛ به همین خاطر نباید این گونه را وارد اکوسیستم های طبیعی کشور کرد. باید به مردم این تذکر داده شود که ماهی قرمز را در محیط های بسته رها کنند.

جالبتر آنکه بابک یکتاپرست متخصص داخلی نیز با تذکر در خصوص تماس انسان با ماهی قرمز گفته بود: لودگی بعضی از ماهی ها به باکتری مایکو باکتریوم (سل) تماس آنها با (انسان ممکن است موجب بیماری های پوستی و اگزما شود.

در این حال باید از مسئولین سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت پرسید که بر چه اساسی چنین طرح پر حاشیه‌ای را ارائه کرده اند؟ طرحی که شباهت عجیبی با تعویض جوجه ماشینی با نان خشک را در سالهای نه چندان دور داشته است!