پس از افزایش سه برابری قیمت بنزین، نمایندگان رشت برای پروژه تراموا چه خواهند کرد؟

پس از افزایش سه برابری قیمت بنزین، نمایندگان رشت برای پروژه تراموا چه خواهند کرد؟

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، حدود یک ماه قبل بود که ناصر حاج محمدی شهردار رشت از احتمال کلنگ زنی پروژه تراموای شهر رشت در دهه مبارک فجر خبر داد. حاج محمدی اما در خصوص کلنگ زنی این پروژه شرایطی را نیز عنوان کرد که به نظر می رسد باید از سه نماینده شهر رشت انتظار آن را داشت تا اقداماتی عاجل برای آن انجام دهند.

نکته قابل توجه در خصوص اهمیت پروژه تراموای شهر رشت باید گفت که پروژه مذکور در ۱۶ کیلومتر رفت و ۱۶ کیلومتر برگشت به میزان ۲۰ ایستگاه به اجرا در می آید و با توجه به افزایش سه برابری قیمت بنزین در روزهای گذشته و عدم کیفیت لازم برای حمل و نقل همگانی در شهر رشت اهمیت این پروژه بسیار بالاست.

 

حال در این میان گره هایی نیز وجود دارد که حاج محمدی به آنها اشاره کرده و انتظار می رود سه نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی برای کمک به وضعیت معیشتی مردم شهر رشت به تسریع این اقدام کمک کنند.

اساسنامه سازمان حمل و نقل ریلی کلانشهر رشت که در سالهای قبل به تصویب شورای اسلامی شهر رسیده است در انتظار تصویب نهایی وزارت کشور ،سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور می باشد که در این خصوص عزم جدی نمایندگان رشت برای اجرایی شدن این پروژه از ملزومات مهم است.

 

همچنین در بحث بودجه ای، این پروژه نیازمند کمک جدی نمایندگان گیلان در مجلس بوده که باید هرچه زودتر اجرایی شود تا رضایت شهروندان حاصل شده و به وضعیت معیشتی آنها کمک قابل توجهی شود.