پس از ورود قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء؛ حالا نوبت حمایت تمام قد از رشت است

پس از ورود قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء؛ حالا نوبت حمایت تمام قد از رشت است

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، بهادر سبحانی پور: کمتر دیده شده بود که قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) بجز در شهر تهران در محیط های شهری برای اجرای پروژه های بزرگ ورود کند، اما ماجرای شهر رشت متفاوت است.

در هفته ای که گذشت حضور سردار دکتر سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در رشت و انعقاد ۵ تفاهمنامه برای اجرای پروژه هایی بزرگ نظیر زیرگذر میدان شهرداری، زیر گذر میدان مصلی، روگذر میدان نیروی دریایی، روگذر میدان ولی عصر (عج) و از همه مهمتر پاکسازی رودخانه های شهر رشت از فاضلاب، خبری بزرگ برای مردم شهر رشت بود.

کسی به خاطر ندارد که مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) کاری را آغاز کرده باشد که به پایان نرسد، از طرفی همگان به خوبی می دانند کاری نیست که از عهده مهندسین این مجموعه بزرگ بر نیاید. مجموعه ای با بیش از ۵ هزار پیمانکار توانمند که قدرت اجرایی بزرگترین پروژه های کشور را داشته و دارد.

از سوی دیگر پروژه های مد نظر برای اجرا در شهر رشت توسط این قرارگاه بالغ بر ۴٫۵ هزار میلیارد تومان برآورد شده است. عددی بسیار بزرگتر از بودجه شهرداری رشت که اگر طی ۵ سال متوالی شهردرای رشت بتواند تمام بودجه خود را محقق کرده و حتی یک ریال خرج نکرده و حقوق نیز ندهد، می تواند لب به لب مبالغ این پروژه را پرداخت نماید.

اما در این بین سردار دکتر محمد که با روی گشاده و نگاهی ویژه به رشت آمده بود، معتقد بر این بود که می توان با کمک ویژه به رشت، بخصوص در زمینه همکاری و دریافت اوراق این پروژه های عظیم را پیش برد. موضوعی که جای امیدواری را برای مردم رشت ایجاد میکند که این پروژه های بزرگ بالاخره در این شهر اجرا خواهد شد.

اهمیت ورود قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) به پروژه های بزرگ شهر رشت از آنجا مورد توجه است که سال ها، افراد مختلف وعده دادند تا این مجموعه عظیم به پروژه های عمرانی شهر رشت ورود کند، اما این اتفاق بالاخره پس از چندین سال اتفاق افتاد.

حال اما باید گفت که نوبت به حمایت تمام قد از شهر رشت رسیده است، حمایتی که نه تنها از سوی رسانه ها، مدیران استانی، تک تک اعضای شورا می بایست انجام شود، بلکه می بایست در سطح ملی نیز به آن نگاه کرد و انتظار داشت تا دکتر محمد باقر نوبخت به عنوان چهره ویژه گیلان در هیئت دولت و سازمان مدیریت برنامه و بودجه کشور نگاهی ویژه به اجرای این پروژه ها در رشت داشته باشد، بخصوص آنکه یکی از این ۵ پروژه یعنی پروژه پاکسازی رودخانه های شهر رشت از مهمترین خواسته های مردم رشت طی ۳ دهه اخیر بوده که با توجه به سرریز شدن در تالاب انزلی و نهایتاً دریای کاسپین، دارای اهمیتی ملی است.

همچنین انتظار می رود تا در اجرای این ۵ پروژه بزرگ توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص)، نمایندگان مجلس، بخصوص نماینده پر توان مردم انزلی دکتر دنیامالی به عنوان عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی کمک حال آن باشند، زیرا پاکسازی رودخانه های شهر رشت، یعنی نجات محیط زیست شهرستان انزلی و این گامی بزرگ در راستای بهبود شرایط زندگی در استان سرسبز گیلان خواهد بود.