پس از پیشنهاد ۲ ماه تعویق اقساط وام؛ نایب رئیس شورای شهر رشت پیشگام چالش تعامل موجر و مستاجر شد

پس از پیشنهاد ۲ ماه تعویق اقساط وام؛ نایب رئیس شورای شهر رشت پیشگام چالش تعامل موجر و مستاجر شد

به گزارش رشت۲۰ ،با آغاز شیوع ویروس کرونا و از رونق افتادن کار کسبه در کشور بود که فرهام زاهد نایب رئیس شورای شهر رشت در اقدامی جالب طی نامه ای به استاندار گیلان خواستار آن شد تا سررسید اقساط وام ها حداقل تا ۲ ماه به تاخیر بیفتد. موضوعی که البته روز گذشته رسماً تصویب شد تا مردم در این شرایط سخت با تاخیر اقساط وام خود را پرداخت نمایند.

 

از سوی دیگر نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت در آخرین دقایق جلسه روز دوشنبه شورا اظهار داشت: طی چند روز گذشته با استاندار گیلان صحبت‌هایی شد و از دولت درخواست کردیم تا اقساط وام‌های صنفی دو ماه به تعویق بیفتد که این خبر خوشحال‌کننده به ما رسید.

 

وی ادامه داد: درخواست بنده بر این است که عزیزان ما در فضای مجازی از مالکین مغازه‌ها و خانه‌ها درخواست کنند تا در پرداخت کرایه کمی به مستأجران فرصت بدهند. بنده خانه‌ای که اجاره داده بودم به مستأجر اعلام کردم که با توجه به این شرایط اجاره نخواهم گرفت. از همه درخواست می‌کنم در ترویج این موضوع تمامی همشهریان را تشویق نمایند تا بتوانیم در این زمان سخت به‌خوبی در کنار همدیگر باشیم.

 

حالا فرهام زاهد نایب رئیس شورای شهر رشت پس از پیشنهاد تعویق سررسید اقساط، چالش ویژه ای را برای تعامل موجر و مستاجرین آغاز کرده و از فعالین رسانه ای و مجازی نیز خواسته است به این چالش بپیوندند. چالشی که قطعاً اگر به خوبی اطلاع رسانی و فرهنگ سازی شود باعث اتفاقی بزرگ در سطح کشور خواهد شد