پلیس فتا مزاحمان اینترنتی شهرهای رشت، رودبار و رضوانشهر را دستگیر کرد

پلیس فتا مزاحمان اینترنتی شهرهای رشت، رودبار و رضوانشهر را دستگیر کرد

فرمانده پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان گیلان از شناسایی و دستگیری مزاحمان اینترنتی در شهرهای رشت، رودبار و رضوانشهر خبر داد.

Hacker-desk-laptop-hoodie-hacking-hooded-e1466151608163-620x414

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از  واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان ، سرهنگ ایرج محمدخانی گفت: در پی ارجاع چندین فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی شهروندان گیلانی مبنی بر ایجاد مزاحمت برای آنان از طریق پیام رسان موبایلی، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

او افزود: ماموران پلیس فتا با اقدامات فنی و پلیسی‌، هشت تن از مزاحمان اینترنتی را که شش مرد و دو زن بودند، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی آنان را در رشت، رودبار و رضوانشهر دستگیر کردند.

سرهنگ محمدخانی گفت: متهمان با توجه به ادله دیجیتال کشف‌شده به صراحت به بزه انتسابی خود و اینکه با انتشار مطالب موهن و محتوای غیراخلاقی و نسبت دادن مطالب ناروا، برای شاکیان ایجاد مزاحمت کرده بودند، اعتراف و هدف خود را از این کار تسویه حساب شخصی عنوان کردند.

رئیس پلیس فتای گیلان همچنین از شناسایی و دستگیری عامل دسترسی غیرمجاز به صفحه شخصی خانم ۵۲ ساله گیلانی در شبکه اجتماعی موبایلی خبر داد.

سرهنگ محمدخانی گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی خانمی مبنی بر دسترسی غیرمجاز به صفحه شخصی و سوء استفاده از تصاویر و ویدئوهای خصوصی او در شبکه اجتماعی موبایلی، با پیگیری‌های فنی و پلیسی، عامل دسترسی غیرمجاز صفحه شخصی شاکیه که مردی ۳۶ ساله اهل صومعه‌سرا و از نزدیکان او بود، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در رشت دستگیر شد.

او با تاکید بر لزوم توجه و جدی گرفتن نکات ایمنی در استفاده از پیام رسان های موبایلی، از شهروندان خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir یا ایمیل این پلیس به آدرس Gfata@police.ir گزارش کنند.