پلیس ناجي كوهنوردان گمشده در برف و بوران آستارا

پلیس ناجي كوهنوردان گمشده در برف و بوران آستارا

كوهنوردان گمشده در برف و بوران كوههاي آستارا با استمداد از ۱۱۰ پليس نجات يافتند.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - پلیس ناجي كوهنوردان گمشده در برف و بوران آستارا

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل ازخبرگزاری بین المللی کاسپین از رشت،  سرهنگ”محمدرضا جعفري خيرخواه” در تشريح اين خبر گفت: حوالي ساعت ۴ بعد از ظهر روز گذشته فردي با مركز فوريت هاي پليسي ۱۱۰ تماس گرفته و اعلام مي كند كه به همراه دو نفر ديگر براي صعود از كوه ديله به منطقه گيز قبري شهرستان آستارا رفته اند، ولي در برف و بوران راه خود را گم كرده اند.

معاون اجتماعي پليس گيلان با بيان اينكه با توجه به بارش برف شديد و نداشتن وسايل رديابي جي پي اس توسط اين سه كوهنورد موضوع سريعا توسط فرمانده انتظامي شهرستان آستارا به هيئت كوهنوردي شهرستان اعلام مي شود، افزود: با توجه به اينكه تلفن همراه اين سه كوهنورد نيز براثر نداشتن باطري خاموش شده بود، پيدايش گمشدگان با هدايت و پيگيري هاي پليس در دستوركار قرار گرفت.

وي تصريح كرد: با هدايت و پيگيري هاي پليس و اعزام يك تيم از طريق هيئت كوهنوردي و هلال احمر و با كمك شوراي محلي روستاهاي نزديك محل حادثه اين سه كوهنورد پس از ۳ ساعت پيدا و از مرگ حتمي نجات پيدا مي كنند.

سرهنگ خيرخواه با اعلام اينكه كوهنوردان حدودا ۳۰ سال سن داشته اند، بيان داشت: به علت شدت برف و بوران كوهنوردان شب گذشته در منزلي در ۶ كيلومتري بخش لوندويل آستارا اسكان پيدا كرده اند.

معاون اجتماعي پليس گيلان با بيان اينكه كوهنوردان مي بايست قبل از حركت مجوز هاي لازم را كسب كنند، از كوهنوردان خواست با توجه به شرايط جوي و همچنين تهيه تجهيزات لازم نسبت به صعود به ارتفاعات اقدام كنند.