پوشش ۱۲۲ مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی رشت در هفته ای که گذشت

پوشش ۱۲۲ مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی رشت در هفته ای که گذشت

به گزارش رشت ۲۰ و به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت، شهرام مومنی سرپرست سازمان آتش نشانی رشت در این باره گفت: ۸۲ مورد اطفای آتش سوزی ها، ۲۸ مورد عملیات امداد رسانی در حوادث و ۲۲ مورد ارایه خدمات ایمنی از تلاش های آتش نشانان در ۷ روز گذشته بوده است.

وی با اشاره به ۲۶ مورد آتش سوزی منزل مسکونی و ۸ مورد آتش سوزی تجاری، ادامه داد: در این مدت ۴۱ عملیات مهار و اطفای آتش سوزی علفزارها و ضایعات رخ داد که متاسفانه خسارات مالی نیز در برداشت که بطور مثال می توان به آتش گرفتن یک دستگاه سازه ویلایی در یکی از شهرک های شهر رشت اشاره کـرد که بـر اثر بی احتیـاطی در آتـش زدن ضـایعات دچار حادثه و خسارت شد.

سرپرست سازمان آتش نشانی رشت با تاکید بر ادامه طرح نظارت و پایش ایمنی اماکن پرتردد همچون پاساژها، کارخانجات، مجتمع های تجاری، مسکونی و… توسط تیم پیشگیری آتش نشانان رشت، گفت: تذکرات ایمنی لازم توسط کارشناسان پیشگیری آتش نشانی به منظور ایمن سازی بیشتر این اماکن، به مسئولین آن مکان ها ارائه می شود که می بایست ملزم به پیش بینی و ایجاد ایمنی لازم درمحیط باشند و این امر در بازدیدهای مجدد بار دیگر کنترل و پایش خواهد شد.

 گفتنی است: در ۱۲ مورد محبوس شدن در آسانسور، ۱۰ مورد محبوس شدن در منازل مسکونی یا بسته شدن ناگهانی درب منزل مسکونی، ۵ حادثه گیر کردن انگشتری و… بالغ بر ۲۳ تن نجات یافتند.

وی در پایان ضمن خدا قوت به تمامی آتش نشانان و کادر اداری و… به تلاش شبانه روزی حوزه فنی خودرویی سازمان آتش نشانی رشت اشاره کرد و ادامه داد: این تلاش ها قابل ستایش است چرا که به پشتوانه حضور پررنگ و بی وقفه کادر فنی و خودرویی این سازمان، خوشبختانه توانستیم با داشتن ناوگان خودرویی سلامت در حین اعزام به عملیات های اطفا و امداد و نجات نسبت به ارائه خدمات پیش قدم باشیم .