پیام مشترک نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار به مناسبت روز دانشجو در آستانه 16 آذر منتشر شد

پیام مشترک نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار به مناسبت روز دانشجو

به مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو نماینده ولی فقیه و استاندار گیلان پیام مشترکی صادر کردند.

سیاوش+پور+-دادگستری

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایلنا، زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه و محمد علی نجفی استاندار گیلان به مناسبت روز دانشجو پیام مشترکی صادر کردند.

متن این پیام به شرح زیر است:

پس از گذشت ۶۳ سال از ۱۶ آذر ۱۳۳۲ و شهادت«مهدی شریعت رضوی، احمد قندچی و مصطفی بزرگ‌نیا» در اعتراض به دخالت بیگانگان در امور داخلی و استبداد حاکمیت، روحیه پرسشگری، نقادی و عشق و علاقه به ایران اسلامی از مهمترین ویژگی‌های بارز جامعه دانشجویی بوده است که در عرصه‌های مختلف مبارزه با رژیم پهلوی، دوران دفاع مقدس، جهش علمی‌کشور و تقدیم شهدای هسته‌ای امتداد یافته است.

در واقع بزرگداشت شانزده آذر ادای احترام به همه آنانی است که در مسیر ارزشمند دستیابی به استقلال ، آزادی و سربلندی ایران  قدم بر می دارند و مجاهدت می کنند.

بی تردید همانگونه که  امام راحل(ره) دانشگاه را مبدا تحولات دانستند همه باید تلاش کنیم تا دانشگاه  فضای امید ، نشاط و پویایی خود را برای ایفای نقش سازنده اش در  پیشرفت و آبادانی ایران اسلامی حفظ کند و فرزندان عزیز کشورمان نیز به انجام رسالت بزرگی که دارند اهتمام داشته باشند.

اینجانبان با گرامیداشت یاد وخاطره شهدای دانشجو، امیدواریم پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران با همدلی و اتحاد اقشار مختلف جامعه و تلاش جامعه علمی و دانشگاهی کشور همواره در اهتزاز باشد.