پیرامون کاهش کدهای هزینه اداری بحث و بررسی شد در سیزدهمین جلسه کمیسیون تلفیق شورا؛

پیرامون کاهش کدهای هزینه اداری بحث و بررسی شد

به گزارش رشت۲۰ – سیزدهمین جلسه کمیسیون تلفیق شورای شهر رشت به ریاست رضا رسولی، نایب رییس شورا، شب گذشته در صحن شورا برگزار شد.

در این جلسه که مدیر برنامه و بودجه شهرداری رشت نیز حضور داشت، پیرامون کدهای هزینه های بودجه سال آتی و موارد درصد کاهش آن بحث و بررسی شد. همچنین پیرامون کاهش هزینه های بخش پرسنلی اعم از اضافه کار و مزایا و حق مسئولیت مدیران بحث گردید و مقرر شد در جلسه مشترکی با حضور مدیر مالی و بودجه، موضوع کاهش هزینه های پرسنلی و بخش اداری مجدد بررسی گردد.
رضا رسولی با تبریک روز زن، مقام مادر و روز مهندس، سالروز ولادت امام خمینی (ره) را هم تبریک گفت.
نایب رئیس شورا با اشاره به تصویب کلیات بودجه اظهار داشت: کدهای هزینه ای امروز بررسی می شود.
آمنه خدابخشی در مورد کاهش ۳۵ میلیارد تومانی بودجه توضیحاتی ارائه داد و اظهار کرد: کاهش مزبور صرفا در هزینه های جاری بوده و در وظایف عمرانی کاهشی نداشته ایم.
مدیر برنامه و بودجه در مورد اضافه کار پرسنل و رقم آن توضیحاتی ارائه داد و گفت: رقم اضافه کار به صورت کاملا انقباضی دیده شده و با کاهش بیش از این مبلغ، سیستم دچار مشکل خواهد شد.
وی پیرامون هزینه های رفت و روب و رقم شرکت های طرف قرارداد با شهرداری نیز توضیحاتی ارائه داد و تصریح کرد: کاهش ۳۵ میلیاردی تمامی ردیف های اعتباری را تحت تاثیر قرار داده، بنابراین کاهش مشخصی در فصل دوم و چهارم اعم از خدمات قراردادی و هزینه های انتقالی مربوط به یارانه پرداختی به سازمانها نیز اعمال گردیده است.
فاطمه شیرزاد بر خرید خودروی خدمات شهری تاکید نمود و بیان داشت: خودروهای رفت و روب به شدت فرسوده و لازم است برای این بخش بودجه در نظر بگیرند.
خدابخشی همچنین گفت: برنامه ریزی برای دریافت وام علاوه بر اینکه برای اجرای پروژه های عمرانی در نظر گرفته شده برای هدایت مودیان به بانک و پرداخت مطالبات شهرداری نیز لحاظ گردیده است.
رمضانپور و رسولی و زاهد خواستار برگزاری جلسه مشترک کمیسیون عمران و بودجه شدند و مقرر گردید، جلسه ای با حضور مدیر مالی و مدیر بودجه برای بررسی هزینه های پرسنلی تشکیل گردد.
رمضانپور افزود: بودجه نویسی کار تخصصی است. نگاه کلی ما بر مبنای درآمد است و بر اساس وضعیت سخت سال آتی باید هزینه تعریف کنیم.
وی اظهار داشت: هزینه های اداری و خرید لوازم اداری اجتناب ناپذیر است و در بخش عمرانی هم اگر درآمد نداریم، می توانیم برخی از پروژه ها را متوقف کنیم و این را به مردم هم بگوییم و اگر با صداقت بیان شود، مردم هم قبول می کنند.
رمضانپور تصریح کرد: معمولا بین ۴ تا ۱۰ درصد بودجه کشور هم کاهش یا افزایش دارد. اکنون ۳۵ درصد بودجه سال بعد کم شده است. مدیر بودجه باید توضیح دهد، کجا باید کم شود تا بعد از ۷ ماه بحران ایجاد نشود. بنده معتقدم باز هم این بودجه مصوب محقق نمی گردد ولی شما هستید که باید این کاهش را بررسی نمایید.
فرهام زاهد نیز اظهار داشت: کاهش هزینه های بخش پرسنلی نباید به حضور و قراردادهای کارگران قراردادی آسیب بزند به نحوی که شرکت ها تعدیل نیرو داشته باشند.
نایب ربیس کمیسیون بودجه اظهار کرد: ممنونم که مدیر بودجه انتهای این کاهش هزینه را توضیح داد. اول حجم را کاهش دادید بعد به کاهش نفرات ختم می شود. اگر یک مرتبه از نصف نیروها کاهش یابد، تبعات خواهد داشت.
در پایان مقرر گردید تا جلسه ای روز چهارشنبه ساعت ۱۶ بصورت مشترک با کمیسیون عمران و بودجه برگزار گردد.