پیشگویی آقای فرماندار! آیا پیش بینی سیل در رودسر واقعیت دارد؟

پیشگویی آقای فرماندار! آیا پیش بینی سیل در رودسر واقعیت دارد؟

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، چند روز قبل بود که حسین اسماعیل‌پور در نشست کارگروه ساماندهی آب‌بندان‌ها و تالاب‌های این شهرستان از احتمال وقوع سیل در شهرستان رودسر خبر داد و مدعی شد که سیلی شدید در اردیبهشت‌ماه به وقوع خواهد پیوست! (اینجا را بخوانید)

وی حتی در این اظهارنظر مدعی شد که نگرانی شدیدی نسبت به تخریب زمین‌های بالادست دهستان ماچیان نیز دارد و دقیقاً محل وقوع سیل را نیز تشریح نمود!

 

این اظهارات فرماندار شهرستان رودسر در شرایطی مطرح‌شده است که تحلیل گران حوزه هواشناسی تاکنون هیچ اعلام هشداری بابت سیل در سطح استان یا شهرستان رودسر نداشته‌اند و معتقدند خطر سیل استان گیلان را تهدید نمی‌کند و اگر قرار باشد اتفاقی رخ دهد قبل از وقوع آن هشدارهای لازم اعلام می‌گردد.

 

حال باید از فرماندار رودسر به‌عنوان رئیس شورای تأمین شهرستان پرسید که بازی با آرامش مردم شهرستان دقیقاً به چه دلیل بوده و چگونه از چندین روز جلوتر توانسته سیل را پیش‌بینی نماید؟! اگر ایشان دارای تخصص لازم در حوزه هواشناسی هستند و یا افرادی در اطراف ایشان چنین تخصصی دارند چرا از ظرفیت این عزیزان برای جلوگیری از وقوع حوادث تلخ و جبران‌ناپذیر در سطح کشور استفاده نمی‌شود تا استان‌هایی مانند لرستان، گلستان و خوزستان این‌گونه بابت وقوع سیلاب دچار مشکلات جدی نشوند؟!