پیش بازی سپیدرود رشت _ گل گهر سیرجان جدال شش امتیازی بهترین های لیگ دسته اول:

پیش بازی سپیدرود رشت _ گل گهر سیرجان

از هفته شانزدهم رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال باشگاه های کشور فردا دو تیم سپیدرود رشت و گل گهر سیرجان به مصاف هم می روند.

1008869_7239

به گزارش خبر فوری رشت در چهارچوب هفته شانزدهم رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال باشگاه های کشور فردا و از ساعت ۱۴ دو تیم سپیدرود رشت و گل گهر سیرجان در ورزشگاه شهید عضدی به مصاف هم می روند. حال بررسی تقابل دو تیم:

تیم فوتبال سپیدرود رشت در حال حاضر با ۲۸ امتیاز از پانزده بازی در مکان دوم جدول رده بندی مسابقات قرار دارد، تیم فوتبال گل گهر سیرجان نیز با ۲۶ امتیاز در جایگاه سوم جدول جای دارد.

تیم سپیدرود در هفته پانزدهم رقابت ها و در دیداری خارج از خانه با نتیجه پر گل سه بر یک مقابل تیم ایرانجوان بوشهر تن به شکست داد تا شاگردان علی نظر محمدی دومین شکست فصل خود را تجربه کنند و فرصت رسیدن به صدر را از دست بدهند اما تیم گل گهر در یک دیدار خانگی و پر هیجان موفق شد حریف خود تیم آلومینیوم اراک را با نتیجه سه بر دو از پیش روی بردارد تا در روز ناکامی سایر مدعیان فاصله خود را با تیم صدرنشین به سه امتیاز کاهش دهد.

نکته جالب در خصوص این دو تیم عملکرد بسیار خوب آنها در خطوط دفاع و حمله است، شاگردان علی نظر محمدی در تیم سپیدرود در پانزده دیدار گذشته و در مصاف با حریفان تنها ۸ گل دریافت کرده اند که آمار خوبی برای خط دفاعی و مدافعان یک تیم به حساب می آید و از این حیث بهترین خط دفاع لیگ یک را در بین تیم های حاضر در اختیار دارند، در آن سو شاگردان وینگو بگوویچ در تیم گل گهر قرار دارند، آنها در بازی های گذشته و در تقابل با رقبا ۲۴ گل به ثمر رسانده اند و از این منظر بهترین خط حمله لیگ در اختیار سیرجانی هاست. با این اوصاف باید منتظر ماند و دید که آیا نوک پیکان خط حمله آبی پوشان سیرجانی می تواند در سد محکم خط دفاعی سرخ پوشان رشتی رخنه ایجاد کند و آنرا فرو بریزد یا اینکه عملکرد خوب خط دفاع تیم حریف به مانند بازی های گذشته مانع از این کار خواهد شد.

سپیدرودی ها که در دیدارهای خانگی و تا بدین جای کار تنها مقابل تیم خیبر خرم آباد متوقف شده اند و در مابقی بازی ها پیروز میدان بوده اند قطعا در این بازی نیز بدنبال کسب سه امتیاز خواهند بود تا روند شکست ناپذیری در بازی های خانگی را ادامه دهند که البته این خواسته با توجه به عملکرد خوب این تیم و حمایت هواداران پر شورش دور از انتظار نخواهد بود. اما گل گهری ها که در این فصل در بازی های خارج از خانه پر فراز و نشیب ظاهر شده اند شاید به حداقل امتیاز این دیدار راضی باشند تا به سرنوشت دیگر تیم های مدعی همچون بادران تهران، خونه به خونه بابل و…. دچار نشوند.

تیم میزبان این دیدار از مجموع پانزده بازی برگزار شده هشت پیروزی، چهار تساوی و دو شکست را در کارنامه خود به ثبت رسانده است، تیم مهمان نیز هفت پیروزی، پنج تساوی و سه شکست را بدست آورده است.

تقابل دو تیم با توجه به جایگاه آنها در جدول رده بندی و فاصله امتیازی با تیم صدرنشین بسیار حساس است و می توان گفت این بازی یک بازی شش امتیازی است چرا که هر کدام از این تیم ها که موفق شود بعنوان تیم پیروز از زمین مسابقه خارج شود می تواند علاوه بر حفظ کردن فاصله امتیازات با سایر تیم های مدعی یک گام نیز به قهرمانی نیم فصل نزدیک تر شود.

قضاوت این دیدار بر عهده سید وحید کاظمی است و فرزاد بهرامی، امیر محمد داوود زاده و سعید شمس وی را در این امر یاری خواهند کرد.