پیش غذای انتخابات شوراهای شهر و روستای گیلان؛ استعفا، استعفا و باز هم استعفا!

پیش غذای انتخابات شوراهای شهر و روستای گیلان؛ استعفا، استعفا و باز هم استعفا!

نزدیک دو ماه مانده به انتخابات پنجمین دوره شوراهای شهر و روستای گیلان، مهم ترین خبر، برخلاف انتظار آغاز زودهنگام تبلیغات انتخاباتی نیست، بلکه این سریال استعفاها در هیات نظارت است که سوژه اصلی انتخابات شده است.

89991-620x350-500x282
به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از رشت رویایی پس از استعفای افتخاری، نماینده مردم فومن در مجلس از حضور در هیات نظارت استان، حالا اسدالله عباسی، نماینده رودسر نیز که جایگرین او شده بود، از حضور در هیات نظارت استعفا داده است.
اگر افتخاری فشارهای سیاسی را دلیل استعفای خود عنوان کرد، عباسی شمشیر را برای وزارت کشور از رو بسته و دلیل انصراف خود را «غیرقانونی بودن انتخابات هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای گیلان» عنوان کرده است. البته روز گذشته نیز جبار کوچکی نژاد در اظهارنظری عجیب گفت: «سلامت انتخابات گیلان با عملکرد اعضای هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا و به‌کارگیری از تندترین افراد که دارای دیدگاه سیاسی افراطی هستند زیرسؤال است.»
از سوی دیگر، دو عضو هیات نظارت بر انتخابات شورای شهرستان رشت نیز از سمت خود استعفا دادند. وحید مهدوی و رجبعلی محمدپور نیز طی نامه ای به دلیل «آن چه وضعیت نابسمان هیات نظارت بر استان خواندند» استعفای خود را از عضویت در هیات نظارت بر انتخابات شورای شهرستان رشت ابراز داشتند.
از شهرستان ها نیز خبر می رسد که نمایندگان مخالف دولت تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا هیات های نظارت را یکدست و مطابق سلیقه خود بچینند و در کمال ناباوری در یکی دو مورد موفق هم شده اند.
با این اوصاف به نظر می رسد مسوولان عالی رتبه اجرایی استان انتخابات دشواری را پیش رو داشته باشند. باید دید آیا باز هم اعتدالیون به بهانه اعتدال، دچار انفعال شده و صحنه را برای اصولگرایان خالی خواهند کرد یا نه.