پیغام کاخ سفید به ایران؛ با سوریه قطع رابطه کنید

پیغام کاخ سفید به ایران؛ با سوریه قطع رابطه کنید

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا با صدور بیانیه‌ای خواستار قطع حمایت ایران و روسیه از سوریه شد.
pic 20914 1450501731 - پیغام کاخ سفید به ایران؛ با سوریه قطع رابطه کنید
به گزارش خبر فوری رشت ،سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا با متهم کردن دولت سوریه به استفاده از سلاح‌های شیمیایی از ایران و روسیه خواست حمایت از دمشق را قطع کند.

«ند پرایس»، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در بیانیه‌ای با استناد به نتایج ادعایی تحقیقات سازمان ملل و سازمان منع سلاح‌های شیمیایی گفت: «ما با قوی‌ترین لحن تقابل‌جویی رژیم اسد با هنجارهای دیرینه جهانی علیه استفاده از سلاح‌های شمیایی و بی‌توجهی سوریه به تعهداتش تحت کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی را محکوم می‌کنیم.»

کارشناسان سازمان ملل متحد روز جمعه طی گزارشی مدعی استفاده ارتش سوریه از سلاح‌های شیمیایی در حمله به شهر «قمیناس» در ماه مارس سال ۲۰۱۵ میلادی شدند.

این ادعا در حالی مظرح شده که سازمان ملل تاکنون نتوانسته تعیین کند که چه کسانی مسئول دو حمله شیمیایی دیگر به منطقه «بنش» در ادلب طی ماه مارس ۲۰۱۵ و «کفر زیتا» در استان حماء طی ماه آوریل ۲۰۱۴ هستند.

بیانیه «ند پرایس» ادعا کرده دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا در حال همکاری با شریکان بین‌المللی‌اش برای ارتقاء مسئولیت‌پذیری از طریق ساز و کارهای مناسب دیپلماتیک، از جمله از طریق شورای امنیت سازمان ملل متحد و سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی است.

این بیانیه می‌افزاید: «ما قویاً از تمامی کشورهای عضو سازمان ملل متحد و اعضای کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی از جمله ایران و  روسیه که در حال انجام عملیات نظامی به طرفداری از رژیم اسد هستند می‌خواهیم صریحاً از این تلاش‌ها حمایت کرده و تعهد مشترک ما به معیارهای بین‌المللی علیه استفاده از سلاح‌های شمیایی را تقویت کنند.»

کاخ سفید ادعا کرده حمایت نظامی و اقتصادی روسیه از دولت بشار اسد موجب می‌شود دمشق به حملات علیه مردم خودش ادامه بدهد.

روسیه از سپتامبر سال گذشته در حال انجام عملیات نظامی علیه گروه‌های تروریستی در سوریه است.