پیکر دو آتش‌نشان از زیر آوار کشف شد پیکر دو آتش‌نشان از زیر آوار کشف شد

پیکر دو آتش‌نشان از زیر آوار کشف شد

حادثه پلاسکو در حالی وارد دومین روز شد که برغم همه مشکلات تلاش‌ها برای نجات محبوس‌شدگان همچنان ادامه دارد.

2 620x413 - پیکر دو آتش‌نشان از زیر آوار کشف شد

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایسنا، دقایقی پیش دو نیمه‌تنه از اجساد آتش‌نشان از زیر آوار خارج شده و تلاش برای خارج کردن کامل اجساد ادامه دارد.

تیم‌های جست‌وجو حین آواربرداری با پیکر دو تن از آتش‌نشانان روبه‌رو شدند که نیمی از بدن آنها از زیر آوار خارج شده و با توجه به تاکیدی که برای سالم خارج شدن اجساد وجود دارد، دستگاه‌های امدادی در تلاشند تا بدون کمترین آسیب‌دیدگی پیکر این افراد را از زیر آوار خارج کنند.

ساختمان پلاسکو روز گذشته دچار حریق شد. عملیات امداد از لحظاتی پس از وقوع حادثه آغاز شد اما پس از آن این ساختمان قدیمی به یکباره فرو ریخت و حدود ۲۰ نفر از آتش نشانان که برای عملیات وارد طبقات زیرین ساختمان شده بودند، محبوس شدند.

ستاد مدیریت بحران تشکیل شد و تمام امکانات و تجهیزات برای امدادرسانی به محبوسین در طبقات زیرین ساختمان آغاز شد اما تاکنون به محبوسین دسترسی پیدا نشده است و به گفته مسئولان امیدی به زنده بودن افراد یر آوار نیست. آخرین اخبار از امدادرسانی و عملیات مرتبط با این حادثه به شرح زیر است:

2 620x414 - پیکر دو آتش‌نشان از زیر آوار کشف شد

اعلام مفقودی ۲۵ نفر از سوی خانواده‌ها

همچنین به گزارش خبرگزاری مهری، فرمانده انتظامی تهران گفت: تاکنون نزدیک به ۲۵ خانواده (به غیر از خانواده آتش نشانان)به پلیس مراجعه کرده‌اند و از مفقود شدن یکی از اعضای خانواده خود خبر داده‌اند.

او ادامه داد: به علت ادامه کار امدار رسانی و آوار برداری فردا(شنبه) از تقاطع خیابان جمهوری اسلامی – خیابان سی تیر تا میدان استقلال(چهارراه مخبرالدوله) تردد ممنوع است. از شمال به جنوب هم تردد از میدان فردوسی تا میدان امام خمینی ممنوع است.

فرمانده انتظامی تهران افزود: فردا هیچ مدرسه و موسسه آموزشی تعطیل نیست. کسبه‌ای که نگران اموال خود هستند و در جریان حادثه ساختمان پلاسکو در بین آوار قراردارد می‌وانند با اسناد و مشخصات اموال به اداره آگاهی مراجعه کنند.

620x414 - پیکر دو آتش‌نشان از زیر آوار کشف شد

هیات دولت شنبه را عزای عمومی اعلام کرد

در پی حادثه تلخ و اندوهبار آتش سوزی و فروریختن ساختمانی در مرکز شهر، هیات دولت، شنبه را عزای عمومی اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، در کانال تلگرامی پایگاه اطلاع‌رسانی دولت (پاد) در پیامی آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
حادثه تلخ و اندوهبار آتش سوزی و فروریختن ساختمانی در مرکز تهران که منجر به جان باختن و آسیب دیدن تعدادی از مردم و آتش نشانان متعهد و پرشهامت شد، مایه تاسف و اندوه فراوان گردید.

در این سانحه دردناک و تاسف بار جلوه ای پرشکوه از ایثار و فداکاری آتش نشانان شجاع در برابر دیدگان ملت رشید ایران و جهانیان به نمایش گذاشته شد. فداکارانی که با بذل جان از عهده امتحانی دشوار در مراقبت مسئولانه از مردم و حفظ جان آنان سربلند و موفق برآمدند.

هیات دولت جمهوری اسلامی ایران با تجلیل از این بزرگ مردان ایثار و فداکاری، قدردانی از خدمات ارزنده آنان، آرزوی سلامتی برای مجروحان و تسلیت به بازماندگان به منظور بزرگداشت جان باختگان و همدردی با بازماندگان آنان روز شنبه دوم بهمن ماه ۱۳۹۵ را عزای عمومی اعلام میکند و عموم مردم ایران را به قدرشناسی شایسته از آنان دعوت می نماید.