چرا کلانتری به رشت نیامده رفت؟!/ ورود به حریم ممنوعه‌ها

چرا کلانتری به رشت نیامده رفت؟!/ ورود به حریم ممنوعه‌ها

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از غیرمنتظره، چند روز پس از آغاز به کار ناصر حاج محمدی در شهرداری رشت بود که زمزمه‌هایی بابت حضور شهردار سابق ملارد به‌عنوان معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری رشت مطرح شد.

پس از این به‌صورت غیررسمی کار شاهین کلانتری در این سمت آغاز شد اما این آغاز به کار چندان طولانی نبود و هرگز جنبه رسمی به خود نگرفت. در شرایطی که بنا به گفته خود کلانتری تمامی اقدامات لازم برای آغاز رسمی همکاری وی صورت پذیرفته بود، اما حاج محمدی در پیامی غیررسمی در فضای مجازی عنوان کرد که بنا به دلایل و فشارهایی نمی‌تواند با او همکاری داشته باشد.

اما این پایان ماجرا نبود و انتشار گفتگویی از سوی کلانتری با یکی از رسانه‌ها حکایت از آن داشت که کلانتری در خصوص برخی مسائل همچون قرار گرفتن املاک شهرداری در اختیار برخی از افراد، پرداخت حقوق به افرادی که در محل کار حضور نمی‌یابند و اشکالاتی در قرارداد زباله‌سوز ورود کرده بود که انگار این موضوعات میوه ممنوعه شهرداری رشت بود!

وجود فساد سیستماتیک در شهرداری رشت چیزی نیست که بتوان به‌سادگی از کنار آن عبور کرد. شهرداری رشت به معقول‌ترین شکل ممکن می‌تواند سالانه بیش از هزار و پانصد میلیارد تومان درآمد داشته باشد اما چه می‌شود که چنین است را باید جایی دیگر جستجو کرد.

هرچه که هست انتظار می‌رود سازمان بازرسی هرچه سریع‌تر همچون گذشته به این موضوعات ورود کند تا مشخص شود که آیا چنین حریم‌های ممنوعه‌ای وجود دارد و اگر چنین است چه کسانی در ایجاد و حراست از این حریم‌ها نقش دارند.