چهارمین جشنواره استانی تئاتر معلولان برگزار می شود

چهارمین جشنواره استانی تئاتر معلولان برگزار می شود

مدیر کل بهزیستی گیلان از برگزاری چهارمین جشنواره استانی تئاتر معلولان با ارائه ۱۴ نمایش در رشت خبر داد.

IMG11065611 - چهارمین جشنواره استانی تئاتر معلولان برگزار می شود

به گزارش خبر فوری رشت ، محمدرضا پارسی، مدیر کل بهزیستی گیلان با اشاره به برگزاری چهارمین جشنواره استانی تئاتر معلولان گفت:  این جشنواره دی سال جاری در رشت برگزار می شود.

وی ادامه داد: گسترش آموزش تئاتر به افراد دارای معلولیت، ایجاد حس رقابت سالم بین گروه‌های نمایشی، تشویق به آفرینش هنری و افزایش همکاری بین هنرمندان تئاتر و معلولان علاقه‌مند به هنر نمایش از اهداف برگزاری این جشنواره تئاتر است.

پارسی با بیان اینکه برگزاری این جشنواره‌ها بستر ساز امکانات و فرصت‌های مناسب برای شکوفایی توانایی‌های معلولان است اظهار کرد: معلولین و برابر سازی فرصت ها در تمامی عرصه های اجتماعی، آموزشی، فرهنگی و هنری، ارتقاء سطح آگاهی عمومی و تغییر نگرش منفی نسبت به افراد دارای معلولیت، درونی سازی الگوهای رفتار اخلاقی، رشد دیدگاه همدلی و ارزش های مثبت فرهنگی، تقویت حس مسئولیت پذیری و نگرش مطلوب اجتماعی و احترام به حقوق معلولین و منزلت آنان، تلفیق اجتماعی فرد معلول و کمک به مشارکت وی در جامعه و توانمند سازی افراد دارای معلولیت از محورهای چهارمین جشنواره تئاتر معلولین گیلان است.

وی ادامه داد: بر اساس رأی هیئت داوران، ۱۴ نمایشنامه در مرحله باز خوانی چهارمین جشنواره تئاتر معلولین استان پذیرفته شد.

مدیر کل بهزیستی گیلان با بیان اینکه این جشنواره در سه بخش صحنه ای، کودک نوجوان و خیابانی اجرا می شود اظهار کرد: از این تعداد آثار پذیرفته شده، هشت اثر صحنه ایی، سه نمایشنامه خیابانی  و سه نمایشنامه مربوط به بخش کودک و نوجوان است.

وی به نمایشنامه های بخش صحنه ایی اشاره و بیان کرد: کله پوک ها به کارگردانی احمد برگچی، باغ آرزوها به کارگردانی نسترن بشردوست، عباس مشتی به کارگردانی مریم باقری، فرصتی برای یک نفس به کارگردانی فاطمه رنجبر نیا، پایان نامه به کارگردانی نازنین سوار رخش، روزگار یک خیمه شب باز به کارگردانی اشکان نیک روش، کارگران مشغول کارند به کارگردانی فاطمه شفیعی و صحنه آخر به کارگردانی ابراهیم حسن زاده از نمایش های پذیرفته شده بخش صحنه ایی است.

پارسی شنل قرمزی و گرگ دست و پاچلفتی به کارگردانی طناز پور رمضانی، شهر تنبل به کارگردانی جلیل ایمانی و خروس نگو یه ساعت به کارگردانی هادی محمد علیزاده را از نمایش های بخش کودک و نوجوان اعلام کرد.

وی تصریح کرد: چراگدا یی به کارگردانی حمید رضا علیزاده، مردم چی می بنند  به کارگردانی مهدی محمد پور و از یاد رفته به کارگردانی اسماعیل مجیدی را از نمایش های بخش خیابانی اعلام کرد.