چهار سال فرصت های ورزش استان در کوچه پس کوچه های شایعات و حاشیه هدر شد

چهار سال فرصت های ورزش استان در کوچه پس کوچه های شایعات و حاشیه هدر شد

به گزارش رشت۲۰، رئیس هیئت هندبال استان گیلان با بیان اینکه در گذشته مجموعه ورزش چه در حوزه ورزش قهرمانی و چه در حوزه فضاهای ورزشی مجموعه متعادلی نبوده است، اظهار کرد:امیدواریم مدیر کل بعدی سازمان ورزش وجوانان فردی باشد که توانایی مدیریت بحران های ورزش گیلان را داشته باشد.

عباسی یکی از علل ناهماهنگی ها و مشکلات این سازمان را در گذشته، عدم برگزاری اجلاس هیئت های ورزشی در طول ماه برای بیان مشکلات هیئت ها و عدم اعتماد سازی و ارتباط گیری مدیریت با هیئت های ورزشی اعلام کرد و افزود:متاسفانه همواره این نگاه حاکم بوده است که هیئت های ورزشی جدا از اداره کل هستند در حالیکه هویت و ماهیت اداره کل در هیئت های ورزشی است و نقشی بسیار حائز اهمیت دارند.

وی با بیان اینکه سیاست گذاری در حوزه ورزش استان تاکنون با سلایق شخصی انجام می شده است،افزود:متاسفانه این موضوع موجب از دست رفتن فرصت های بسیار در این حوزه شد و  ۴ سال از  فرصت های ورزش استان که می توانست با حضور دکتر نوبخت در عالی ترین سطح دولت بهره برداری شود، در کوچه پس کوچه های شایعه و حواشی ورزش هدر شد.

وی در حوزه تغییر و تحولات پیش رو نیز اظهار کرد:در شرایط و جو ملتهب فعلی نیاز به حضور مدیریتی احساس می شود که پاسخگوی خواسته های به حق روسای هیئت های ورزشی، دانش و درک نیازهای ورزشی استان  و دارای شخصیت و رفتار اجتماعی مناسب باشد.

رئیس هیئت هندبال استان گیلان خاطرنشان کرد:متاسفانه در این مقطع حساس کسانی دچار توهم شده و در تلاش برای لابی گری برای رسیدن به جایگاه مدیر کلی بدون طی کردن مراحل منطقی و فرم پلکانی رسیدن به این مقطع هستند و مشخص است که با این شیوه دست یابی به سمت، کمکی به آرامش اداره کل ورزش و جوانان نمی شود.

وی با اشاره به عملکرد ضعیف شاهمحمدی، رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان رشت نیز بیان کرد:شهرستان رشت قلب استان است اما در طول مدیریت ایشان هیچ گونه عملکرد مثبتی در این شهرستان دیده نمی شود. به صورت نمونه سالن نامجو به عنوان یکی از فضاهای ورزشی موجود، از ابتدای مدیریت ایشان تاکنون هیچ تغییری در جهت بهبود نکرده است و از این جهت شهرستان رشت غریب ترین و فقیرترین منطقه استان گیلان و چه بسا از محرومترین مناطق ایران نیز عقب تر باشد.

عباسی با ابراز تاسف از اقدام رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان رشت در خصوص تصرف سالنی که به صورت قانونی و طی یک فرایند اداری در مزایده رسمی در اختیار هیات هندبال استان قرار گرفته بود، افزود:نگران این هستیم که این سالن نیز به سرنوشت سالن نامجو دچار شود.

وی در پایان با تاکید براینکه امروز نیاز جامعه ورزش در حوزه مدیریت ورزش شخصیتی ست که بتواند آرامش را به جامعه بزرگ ورزش بازگرداند،اظهار امیدواری کرد در حوزه مدیریت بار دیگر استان گیلان دارای مدیری بااخلاق و گفتار شفاف و قابل اعتماد باشد.