چهره استکباری آمریکا در هیچ دوره‌ای تغییر نمی‌کند امام جمعه موقت رشت:

چهره استکباری آمریکا در هیچ دوره‌ای تغییر نمی‌کند

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه چهره استکباری آمریکا در هیچ دوره‌ای تغییر نمی‌کند، گفت: اتحادیه اروپا دیگر نمی‌تواند سر بر بالین آمریکا بگذارد و این امروزه در دنیا مشهود است.

139209081427279781634364 - چهره استکباری آمریکا در هیچ دوره‌ای تغییر نمی‌کند

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از تسنیم ، حجت الاسلام والمسلمین  اسماعیل پوررضا ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مصلی امام خمینی(ره) رشت با بیان اینکه آنچه که می‌تواند دیانت و انسانیت ما را حفظ کند تقوا و توجه به حلال و حرام است، اظهار داشت: متقی کسی است که حتی در تفکر مراقب حلال و حرام است.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به اینکه کسی که صاحب فکر خود نیست و از درون جان خود به خود نهیب نمی‌زند انسان کامل نیست، افزود: بزرگترین جهاد، جهاد اکبر و جهاد با نفس است.

وی با تاکید بر اینکه افراد مومن کلید تقوا را در دست دارند، تصریح کرد: تنها جهاد با نفس است که انسان را در مسیر سعادت هدایت و به کمال می‌رساند.

پوررضا با ابراز اینکه ذهن می‌تواند تقوا را در خود بپروراند، خاطرنشان کرد: این روزها نگاه حضرت امام عصر(عج) به عاشقان اهل بیت(ع) است و در ایام اربعین زیارت حرم سیدالشهدا(ع) یک عنایت است.

وی با بیان اینکه اربعین یک حیات نابی است که امام حاضر به آن نظر دارد، اعلام کرد: بیش از قرن‌هاست که در این ایام شور و اشتیاق عاشقانه اهل بیت(ع) و امام حسین(ع) هر روز پرشورتر از گذشته در مسلمانان نمود می‌کند.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به اینکه در قیامت ندایی برای زائرین امام حسین(ع) از غیب می‌آید، افزود: کسانی که با کوچکترین حبی به زیارت حرم مطهر امام حسین(ع) می‌روند در قیامت سربلند هستند.

پوررضا با بیان اینکه پاکی دوران و عشق به اهل بیت(ع) انسان را کامل می‌کند، گفت: در قیامت انسان‌های مومن و عاشقان اهل بیت(ع) و زائران پاک نفس امام حسین(ع) در نزد پروردگار جایگاه ویژه‌ای دارند.

وی امام حسین(ع) را مظلوم کربلا دانست و تصریح کرد: فرهنگ زیارت یک فرهنگ ناب است و اینکه وهابی‌ها زیارت را زیر سئوال می‌برند قصد جلوگیری از ایجاد فضای روحانی انسانی با اهل بیت را دارند.

امام جمعه موقت رشت با ابراز اینکه در برهه حساسی از زمان قرار داریم افزود: در دنیای کنونی که ظلم و گناه دنیا را فرا گرفته است باید با نفس خود خلوت کرد  و این عمل می‌تواند در دل تاریکی  به نفس انسان نور بتاباند.

پوررضا در خطبه دوم با اشاره به اینکه باید با شنیدن کلمه تقوا به آن تفکر کنیم افزود: کلمه تقوا کلمه با اهمیتی است که از سوی تمامی انبیاء و علما به‌طور ویژه سفارش شده است.

وی با تاکید بر اینکه جاده مومن و مسلمان بودن جاده لغزنده‌ای است، بیان کرد: تاریخ نشان داده است که افراد مجاهد و مومن گاه حتی در بستر بیماری و در آخرین لحظات عمر دچار لغزش شده‌اند.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به اینکه باید در مسیر تقوا ثابت قدم بود، خاطرنشان کرد: باید منصفانه نگاه کنیم که امسال در تحقق شعار سال و منویات رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی چگونه عمل کرده‌ایم.

وی با تسلیت درگذشت حجت الاسلام شجونی بیان کرد: وی از شخصیت‌های برتر، آزاده، شجاع و مبارز کشور بود که از وفاداران به نظام و انقلاب معرفی شده است.

وی با اشاره به روز کتاب و کتابخوانی افزود: با توجه به سهل الوصول بودن تهیه کتاب، وضعیت کنونی جامعه در کتابخوانی و ترویج فرهنگ کتاب در خانواده و جامعه قابل قبول نیست.

پوررضا مطالعه را سبب دور شدن از سطحی‌نگری و موجب واقع‌نگری دانست و خاطرنشان کرد: قوام فکر و تقویت افکار به‌واسطه کتاب و کتابخوانی به‌صورت تاثیرگذاری افزایش می‌یابد و قوام فکری به انسان می‌دهد.

امام جمعه موقت رشت با تاکید بر اینکه تجربه ثابت کرده که ۶ ماه آخر عمر هر دولتی فضای کنونی جامعه تغییر می‌کند، گفت: در این دوران فضای کنونی جامعه متحول می‌شود و به شیوه انتخاباتی تغییر می‌کند.

وی توجه به عملکردها را اصل انقلابی بودن عنوان کرد و با بیان اینکه اصل مهم در اسلام وحدت است افزود: در مقابل هم ایستادن کار شیطان است و تخریب اشخاص به شادی دشمن می‌انجامد.

وی با تاکید بر اینکه نباید از حد انصاف در زمینه دولت‌ها خارج شویم خاطرنشان کرد: بیان خوبی‌ها و کاستی‌های دولت‌های پیشین و حال باید با در نظر گرفتن انصاف انجام شود.

پوررضا با بیان اینکه گیلان در تمام دولت‌ها به جهت نگاه‌های مختلفی که دولت‌ها داشتند آسیب دیده است، افزود:  باید با توجه به آسیب‌ها واقعیات را بیان کنیم.

وی با ابراز خرسندی از اقدامات گیلان در ارتباط با کشور‌های همسایه اعلام کرد: تعاملات و ارتباطات به وجود آمده با کشور‌های حاشیه دریای خزر از سوی گیلان ستودنی است.

امام جمعه موقت رشت تعاملات مذکور را موجب ارتقای سطح علمی، اقتصادی و اجتماعی کشور دانست و افزود: باید در کنار این تعاملات به ترویج مسائل فرهنگی به‌صورت ویژه توجه کرد.

وی با تاکید بر اینکه امروزه کشورها تشنه فرهنگ اسلامی با حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند افزود: عربستان و اتحادیه اروپا برای تعاملات خود با کشورهای دیگر باج گیری می‌کنند.

امام جمعه موقت رشت دنیای کنونی را نیازمند اسلام با نمایندگی ایران اسلامی عنوان کرد: باید با ترویج و صدور فرهنگ ناب اسلامی از سوی ایران اسلامی کشورهای منطقه را هدایت کنیم.

پوررضا با اشاره به اینکه در چند سال اخیر آمار مساجد در روسیه از ۳۰۰ مسجد به ۸ هزار مسجد گسترش یافته است، تصریح کرد: تحولات کنونی جهان نشانگر این است که امروزه دنیا بیش از پیش به فرهنگ اسلامی نیازمند است.

وی با اشاره به مسئله فتنه و با تاکید بر اینکه باید همواره مسائل فتنه و فتنه گران را در جامعه زنده نگه داریم، گفت: تا زمانی که از خشکیده شدن ریشه‌های ساده لوحی، بی‌بصیرتی و دلخوش کردن دولت‌های غربی در کشور اطمینان حاصل نکرده‌ایم یاد فتنه و فتنه گران در ایران اسلامی زنده و تازه باقی می‌ماند.

امام جمعه موقت رشت با ابراز اینکه نباید در رابطه با فتنه گران در کشور فرافکنی کرد، خاطرنشان کرد: سران فتنه همان‌هایی هستند که امروزه در حصر خانگی هستند و نظام آنها را تحمل کرده است.

خطیب جمعه رشت با اشاره به اینکه در آن دوران برخی اصل ولایت فقیه را مورد تهاجم قرار دادند، افزود: سکوت افراد در مقابل این پدیده زشت نه در آن دوران و نه در زمان کنونی قابل بخشش نیست.

وی اصل ولایت فقیه را ریشه و اصل نظام، انقلاب و کشور اعلام کرد و گفت: ملت ایران هرگز پدیده شوم فتنه را از خاطر نمی‌برند و در مقابل فتنه گران کوتاه نمی‌آیند.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به انتخابات آمریکا بیان کرد: اگر چه انتخابات آمریکا مورد توجه دنیا و رسانه‌های دنیا قرار گرفته است اما برای ایران اسلامی به هیچ عنوان مهم نیست.

پوررضا با بیان اینکه چهره استکباری آمریکا در هیچ دوره‌ای تغییر نمی‌کند، خاطرنشان کرد: اتحادیه اروپا دیگر نمی‌تواند سر بر بالین آمریکا بگذارد و این امروزه در دنیا مشهود است.

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران اسلامی هرگز به برجام دلخوش نکرده‌اند، گفت: برجام برای کشور مهم نیست و به تعبیر مقام معظم رهبری اگر آمریکا برجام را پاره کند ملت ایران آن را به آتش می‌کشند.

امام جمعه موقت رشت اعلام کرد: ایران اسلامی به نیروی جوان مومن، متعهد، مقتدر که در طول ۳۷ سال همواره با تمامی توان از آرمان‌های انقلاب و نظام دفاع می‌کنند دلخوش است.