کاروان راهیان نور دانش آموزان رضوانشهر به مناطق عملیاتی اعزام شد

کاروان راهیان نور دانش آموزان رضوانشهر به مناطق عملیاتی اعزام شد

فرمانده سپاه رضوانشهر گفت: کاروان راهیان نور دانش آموزان این شهرستان به تعداد ۲ اتوبوس به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شد.
82328643 71213025 - کاروان راهیان نور دانش آموزان رضوانشهر به مناطق عملیاتی اعزام شد

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا سرهنگ پاسدار سید اکبر قاسمی گفت: کاروان راهیان نور دانش آموزی این شهرستان به تعداد ۸۸ نفر در قالب ۲ اتوبوس به مناطق عملیاتی جنوب کشور (شلمچه و هویزه) اعزام شد و به مدت چهار روز از یادمانها بازدید می کنند.
وی افزود: هدف از اعزام راهیان نور دانش آموزی به مناطق عملیاتی جنوب، انتقال و ترویج فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس و یاد آوری حماسه جنگ تحمیلی و بیعت مجدد با امام راحل، شهدا، ولایت و رهبری است.
فرمانده سپاه رضوانشهر بیان کرد: راهیان نور دانش آموزی با هدف تبیین جایگاه عزت، عظمت و اقتدار ملت شریف ایران برای دانش آموزان و تحکیم پیوند الهی انسانی نسل جوان دوران دفاع مقدس با نسل چهارم انقلاب اسلامی می باشد.
سرهنگ قاسمی، هدف از این اعزام را انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و بازدید از یادمان های شهدا و مناطق عملیاتی ذکر کرد و افزود: با گسترش این فرهنگ می توانیم از نفوذ دشمن بر افکار و بینش جوانها جلوگیری کنیم.
او افزود: خروجی کار راهیان نور باید ترسیم تصویری از ایستادگی و مقاومت رزمندگان در ذهن دانش آموزان باشد و نیاز است با فرهنگ سازی در تراز انقلاب اسلامی اهداف دشمن خنثی شود زیرا راهیان نور در بیانات رهبر فرزانه انقلاب نوعی ارج نهادن و تجلیل از مقام شامخ شهدایی است که برای دفاع از انقلاب و آزادی و ارزش های انقلاب در صحنه دفاع مقدس به شهادت رسیدند.
شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارد.