کاهش دما، افزایش ابر و بارندگی در گیلان از فردا

کاهش دما، افزایش ابر و بارندگی در گیلان از فردا

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از کاهش دما، افزایش ابر، مه آلود بودن هوا و بارندگی در استان از فردا (پنجشنبه) خبر داد.

82327421 71210611 - کاهش دما، افزایش ابر و بارندگی در گیلان از فردا

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا مازیار غلامی گفت : نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار سامانه کم فشار در منطقه است که بر این اساس در بعضی نقاط بویژه ارتفاعات و دامنه ها وزش باد گرم، (گاهی شدید) پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: همچنین گاهی با شمالی شدن جریانات سطح زمین، پدیده مه در پاره ای از نقاط دور از انتظار نیست و طی روزهای پنجشنبه و جمعه، با عبور هوای ناپایدار از منطقه، شرایط برای افزایش ابر، وزش باد گاهی شدید، مه آلود بودن هوا، بارندگی، احتمال رعد و برق و تگرگ، کاهش دما و در مناطق مرتفع بارش برف مهیاست.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان آسمان امروز استان را صاف تا قسمتی ابری، طی عصر و شب افزایش ابر، بعضی نقاط وزش باد گرم به ویژه ارتفاعات و دامنه ها (گاهی شدید) عنوان و برای فردا (پنجشنبه) نیز آسمان را نیمه ابری تا ابری و مه آلود، در بعضی ساعات بارندگی و وزش باد، کاهش نسبی دما پیش بینی کرد.
غلامی گفت: بیشینه دمای گیلان در شبانه روز گذشته با ۲۴ درجه مربوط به لاهیجان و کمینه دما با یک درجه مربوط به رشت (ایستگاه هواشناسی فرودگاه) بوده است.
وی ادامه داد: بیشینه دمای شهر رشت نیز در شبانه روز گذشته ۲۰ درجه ثبت شده است.