کاهش ۵۰ درصدی مرگ میر کرونایی در گیلان

کاهش ۵۰ درصدی مرگ میر کرونایی در گیلان

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از فارس، چشمی شامگاه امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح غربالگری شهید سلیمانی یک طرح مشترک‌ میان به سطح و وزارت بهداشت است، اظهار کرد: اجرایی شدن درست این طرح کمک بسیار زیادی در قطع زنجیره کرونا در کشور می‌کند لذا کمیته‌های بسیاری را در این طرح با مشارکت وزارت بهداشت و دانشگاه‌ علوم پزشکی طراحی شده است.

1 - کاهش ۵۰ درصدی مرگ میر کرونایی در گیلان

وی با اشاره به موفق آمیز بودن طرح غربالگری شهید سلیمانی در استان گیلان افزود: در ماه‌های گذشته میزان افراد مبتلا به کرونا در استان روند صعودی داشت ولی با همکاری سپاه قدس گیلان، بسیج و دانشگاه علوم‌ پزشکی گیلان این طرح‌ به‌خوبی در گیلان و اکنون‌ روند کرونا در گیلان نزولی است.

مسؤول کمیته نظارت، پایش و ارزیابی قرارگاه جهادی سردار شهید سلیمانی سپاه پاسداران یکی از دلایل موفقیت‌آمیز بودن‌ طرح غربالگری شهید سلیمانی در گیلان را کاهش ۵۰ درصدی مرگ میر در این استان دانست و گفت: با اجرای دقیق این طرح در گیلان میزان بستری‌های ناشی از کرونا در گیلان ۴۰ و آمار مرگ‌ومیر ۵۰ درصد کاهش پیداکرده و همین امر سبب شد استان گیلان یک استان پیشرو در طرح غربالگری شهید سلیمانی معرفی شود.

شامگاه با اذعان به اینکه در طرح غربالگری شهید سلیمانی سه کمیته اصلی با رویکردهای حمایتی، مراقبتی و نظارتی وجود دارد، تصریح کرد: در کمیته حمایتی تیم‌های بسیج، در کمیته مراقبتی تیم‌های پزشکی، پرستاری و بهیاری و درنهایت در کمیته نظارتی نیز بخش اصناف را شامل شده و نظارت بر رعایت بهداشت را به‌درستی پوشش می‌دهند.

وی از مشارکت ۵۰۰ هزار بسیجی در طرح غربالگری شهید سلیمانی خبر داد و بیان کرد: کشور و در مرحله اول غربالگری بالغ‌بر ۵۰۰ هزار نیروی بسیجی مشارکت داشته و اکنون نیز بیش از چند صد بسیجی در حال اجرای طرح شهید سلیمانی هستند.