کاهش ۱۰ درصدی کشته‌شدگان راکبان موتورسیکلت در گیلان طی ۶ ماه گذشته مدیرکل پزشکی قانونی گیلان خبر داد

کاهش ۱۰ درصدی کشته‌شدگان راکبان موتورسیکلت در گیلان طی ۶ ماه گذشته

مدیرکل پزشکی قانونی گیلان از کاهش ۱۰ درصدی کشته‌شدگان راکبان موتورسیکلت در ۶ ماه نخست امسال در این استان خبر داد.
13920305000972 PhotoA - کاهش 10 درصدی کشته‌شدگان راکبان موتورسیکلت در گیلان طی 6 ماه گذشته

مهدی قربانی ثمین عصر امروز در جلسه کمیسیون اجرایی ایمنی راه‌های گیلان با اشاره به بررسی آمار تصادفات رانندگی در ۶ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۳۴۵ نفر در تصادفات درون‌شهری و برون‌شهری گیلان جان خود را از دست دادند و این تعداد معادل افراد کشته شده در سال گذشته است.

وی از کاهش ۱۰ درصدی تصادفات منجر به فوت راکبان موتورسیکلت‌ در ۶ ماه نخست امسال در گیلان خبر داد و افزود: در مدت مذکور ۱۸ درصد در تصادفات منجر به فوت عابران پیاده کاهش داشتیم.

قربانی ثمین با بیان اینکه از ۳۴۵ نفر کشته‌شدگان جاده‌ای استان تعداد ۳۰۵ نفر بومی بودند، تصریح کرد: ۴۰ نفر از کشته‌شدگان غیر بومی بودند.

*آماده‌سازی ورودی محورهای مواصلاتی گیلان در تعطیلات محرم

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان نیز در جلسه مذکور با تسلیت ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع) گفت: در تعطیلات تاسوعا و عاشورا ایمن‌سازی محورهای ارتباطی استان حائز اهمیت است.

حجت شعبانپور بر آمادگی نیروهای راهداری با توجه به تردد بسیار خودروها در جاده‌های گیلان در تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) تأکید کرد و افزود: محورهای ورودی استان برای ورود مسافران به استان آماده‌سازی شده است.

شعبانپور با اشاره به اینکه جمع‌آوری و کنترل احشام سرگردان در جاده‌ها نیازمند فرهنگ‌سازی است، بیان کرد: بهره‌گیری از روش‌های مختلف اطلاع‌رسانی در جمع‌‌آوری احشام حائز اهمیت است.

*ماشین‌آلات راهداری گیلان نیازمند نوسازی است

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان نیز در جلسه کمیسیون اجرایی ایمنی راه‌های استان اظهار کرد: بررسی راهکارهای کاهش تلفات و حوادث جاده‌ای از برنامه‌های کمیسیون ایمنی راه‌های گیلان است.

شعبان‌علی خاوری از انتقال حوزه راهداری به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان خبر داد و بیان کرد: عمر بالای ماشین‌آلات، فرسودگی و پر هزینه بودن نگه‌داری آنها از چالش‌های جدی اداره کل راه و شهرسازی استان است.

وی، خواستار اختصاص اعتبارات مورد نیاز به منظور نوسازی ناوگان راهداری گیلان شد و افزود: امیدواریم با پیگیری مصوبات شاهد کاهش حوادث تلخ در جاده‌های استان باشیم.