کسب رتبه اول گیلان در رونق فضای کسب و کار بر اساس اعلام مرکز پژوهش های مجلس

کسب رتبه اول گیلان در رونق فضای کسب و کار بر اساس اعلام مرکز پژوهش های مجلس

استاندار گیلان از کسب رتبه اول گیلان در رونقفضای کسب و کار به صورت میانگین براساس اعلام مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: این فضا باعث می شود برای روند توسعه ای گیلان در کشور شرایط خوبی داشته باشیم.
82174809_92438557fcfea

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان ، محمدعلی نجفی عصر چهارشنبه در آخرین جلسه کارگروه رفع موانع تولید استان بیان داشت: متوسط نرخ بیکاری استان در سال ۹۵ به ۱۱٫۳۳ درصد رسیده که کمتر از میانگین کشوری است.
وی ادامه داد: در حال حاضر در رتبه ۲۱ بیکاری کشور قرار داریم این در حالیست که در پایان سال ۹۲ با ۱۵٫۶ درصد در رتبه پنجم قرار داشتیم و در حال حاضر شاهد بهبود ۱۶ پله ای جایگاه گیلان هستیم.
نجفی نرخ بیکاری کشور را در حال حاضر ۱۲٫۴ درصد عنوان کرد و افزود: نرخ بیکاری گیلان از میانگین کشوری ۱٫۱ درصد کمتر است؛ هرچند این نرخ بیکاری برای ما راضی کننده نیست و تا حل شدن کامل مشکل بیکاری راه زیادی را باید طی کنیم.
استاندار گیلان اظهار داشت: اگرچه جزو ۱۰ استان بهتر هستیم، اما هدف ما قرارگرفتن جزو ۵ استان برتر کشور است.
وی همچنین با قدردانی از تلاش های بی وقفه همه دست اندرکاران کارگروه رفع موانع تولید در کسب توفیقات افزود: تاکنون ۴۸۵ مصوبه در این کارگروه داشته ایم که ۴۲ درصد آن اجرایی شده است.
نجفی به پرداخت ۵۰۷ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید از طریق این کارگروه اشاره و خاطرنشان کرد: سهم در نظرگرفته برای استان از این تسهیلات ۴۷۰ میلیارد تومان بود.
وی اظهار داشت: بانک های استان در مصوبات خارج از کارگروه رفع موانع تولید نیز ۲۰۰ میلیارد تومان پرداختی داشتند که با در نظر گرفتن ۵۰۷ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید، این میزان به بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان می رسد.
استاندار رتبه گیلان را از نظر تعداد واحدهای پرداختی دوم کشور عنوان کرد و افزود: از نظر میزان جذب تسهیلات در رتبه سوم کشوری قرار داریم.
وی گفت: بانک ملی با ۱۴۰ میلیارد تومان، …