کسب مقام دوم گیلان در سرشماری مرهون آرامش و همدلی در استان است

کسب مقام دوم گیلان در سرشماری مرهون آرامش و همدلی در استان است

رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان با قدردانی ازدست اندرکاران امر برگزاری سرشماری عمومی نفوس و مسکن در استان گفت: کسب مقام دوم در هشتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن، مرهون آرامش ،همدلی و همکاری در استان است.
78407088 87145767cebfc 300x226 - کسب مقام دوم گیلان در سرشماری مرهون آرامش و همدلی در استان است

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرنگار ایرنا، کیوان محمدی عصر پنجشنبه در جلسه تجلیل از دست اندرکاران سرشماری گیلان در رشت افزود: اگر کیفیت سرشماری در استان به گونه ای بود که جزو سه استان برتر کشور شدیم ، مرهون آرامش ، همدلی و همکاری بود که توانستیم با استفاده از آن، این کار را به اجرا برسانیم.
وی یکی از ویژگی های سرشماری سال ۹۵ را استفاده از اینترنت برای جمع آوری اطلاعات عنوان و بیان کرد: امیدواریم به سمتی حرکت کنیم که در آینده نزدیک تمامی اطلاعات ما همواره به روز باشد.
محمدی میانگین شرکت گیلانی ها از نظر تعداد خانوار را بیش از ۴۵ درصد و از لحاظ جمعیت بیش از ۴۹ درصد ذکر کرد و گفت: این آمار از میانگین کشوری بالاتر است.
اسدالله عباسی رئیس مجمع نمایندگان گیلان درمجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت آمار در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری ها گفت: عملیاتی شدن برنامه ششم توسعه نیاز به آمار دارد که باید جمعیت از لحاظ مسائل مختلف دیده شود از این رو ، سرشماری کار مهمی بود که در گیلان به خوبی انجام شد.
در سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۵ که به دو صورت اینترنتی و حضوری انجام شد، بیش از۲۳ میلیون و ۴۰۰۰هزار خانوار با جمعیتی برابر با ۷۷میلیون و ۴۰۰هزار نفر سرشماری شدند که ۹۷ درصد خانوارهای کشور را در بر می گرفت.
مرحله نخست سرشماری به صورت اینترنتی سوم مهرماه آغاز شد و در سی ام همان ماه پایان یافت، در این سرشماری ۴۶٫۴ درصد خانوارهای ایران مشارکت کردند.
مرحله دوم سرشماری که به صورت حضوری و با استفاده از تبلت بود، از ۲۸ مهرماه آغاز شد و یکم آذرماه پایان یافت.
گیلان ۱۶ شهرستان دارد و جمعیت آن طبق سرشماری سال ۱۳۹۰ ، دو میلیون و ۴۸۰ هزار و ۸۷۴ نفر …