کشف بیش از ۲۳ تن چوب جنگلی قاچاق در رشت

کشف بیش از ۲۳ تن چوب جنگلی قاچاق در رشت

رئیس اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس گیلان از توقیف بیش از ۲۳ تن چوب جنگلی قاچاق به ارزش بیش از ۲۵۳ میلیون ریال در رشت خبر داد.
78762723 87642917fecce 300x200 - کشف بیش از 23 تن چوب جنگلی قاچاق در رشت

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایسنا، سرهنگ «علی یوسفی»، رئیس اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس گیلان از کشف چوب قاچاق در رشت خبر داد و اظهار کرد: در پی کسب خبر مبنی بر این که دو متهم در لشت نشا نسبت به قاچاق چوب جنگلی اقدام می کنند، بررسی موضوع در دستور کار مأموران پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز قرار گرفت.
وی با تصریح بر این که مأموران با تحقیقات پلیسی به صحت گزارش ها پی بردند، افزود: طبق بررسی ها این دو متهم با علامت گذاری و صدور پروانه جعلی و پلاک کوبی درخت های جنگلی، نسبت به برش و قاچاق چوب های جنگلی اقدام می کردند.
یوسفی با تأکید بر این که دو مرد ۵۵ و۴۲ ساله اهل و ساکن لشت نشا در این رابطه شناسایی شدند، یادآور شد: مأموران با تحقیقات پلیسی دو کامیون حامل چوب های قاچاق این دو قاچاقچی را در یکی از جاده های لشت نشا شناسایی و کامیون ها را متوقف کردند.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: در بازرسی از این دو کامیون ۱۴۷۸ اصله چوب آلات قاچاق جنگلی کشف و ضبط شد.
یوسفی با یادآوری این که چوب ها مذکور ۲۵۳ میلیون و ۵۸۰ هزار ریال ارزش داشتند، یادآور شد: دو راننده و یک قاچاقچی این چوب ها پس از دستگیری با تشکیل پرونده به مقام های ذی ربط معرفی شدند.