کشف ضبط صوت های قاچاق در رشت

کشف ضبط صوت های قاچاق در رشت

رئیس اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس استانگیلان از کشف ضبط صوت های قاچاق به ارزش بیش از ۶۳۰ میلیون ریال در رشت خبر داد.
77749369 86257249cbada 300x200 - کشف ضبط صوت های قاچاق در رشت

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از  ایرنا، سرهنگ علی یوسفی گفت: در پی دریافت گزارش های مردمی مبنی بر فعالیت یکی از واحدهای صنفی در تهیه و پخش انواع ضبط های صوتی و تصویری خارجی و قاچاق، موضوع در دستور بررسی ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قرار گرفت.
وی با تاکید براینکه ماموران با اقدامات پلیسی به صحت گزارش ها پی بردند، افزود: ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز گیلان با اقدامات اطلاعاتی از هویت و محل دپو لوازم مذکور کسب اطلاع کردند.
وی با بیان اینکه این شخص لوازم های صوتی و تصویری مذکور را از تهران وارد استان گیلان می کرد، گفت: ماموران در یک اقدام غافلگیرانه در هنگام ورود محموله جدید، وارد انبار شده و در بازرسی از انبار مذکور ۱۱۹ دستگاه انواع ضبط های صوتی خارجی قاچاق کشف و ضبط کردند.
رئیس اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس گیلان با اشاره به اینکه ضبط های مکشوفه از مارک های معروف خارجی بود، ارزش اقتصادی آنها را ۶۳۰ میلیون و ۲۵۰۰ هزار ریال ذکر کرد.
سرهنگ یوسفی همچنین از کشف ۳۰۲ هزار و ۸۰۰ عدد انواع مواد محترقه به ارزش ۸۰ میلیون ریال در رشت خبر داد.
وی افزود: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز گیلان در پی کسب خبری مبنی بر توزیع مواد محترقه در یکی از صنف های شهر رشت، پس از اطمینان از این خبر، متهم که مواد محترقه را بین نوجوانان و جوانان شهرهای رشت و صومعه سرا توزیع می کرد، شناسایی کردند.
وی با اشاره به کشف محل دپو مواد محترقه ادامه داد: متهم در عملیاتی غافلگیرانه حین تخلیه محموله جدید که از تهران وارد گیلان کرده بود، در یک واحد انباری دستگیر شد.