کشف محموله چوب قاچاق در واحد صنفی در لاهیجان

کشف محموله چوب قاچاق در واحد صنفی در لاهیجان

 به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از رشت رویایی- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لاهیجان گفت: در جریان گشت های فنی و حفاظتی و طی بازدید های به عمل آمده از کارگاه های چوب بری در یکی از این واحد های صنفی شهرستان تعداد ۵۳۳ اصله چوب آلات جنگلی فاقد مجوز قطع کشف شد.

 

6772-620x432

مهندس مهدی پورمیرزایی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه گیلان، از بازدید های فنی و حفاظتی از کارگاه های چوب بری خبر داد و گفت: تشدید عملیات های گشت و مراقبت توسط نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری استان موجب کاهش قاچاق چوب شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لاهیجان گفت: گشت های مستمر عوامل حفاظت از جنگل و مرتع در سطح شهرستان و همچنین حضور اکیپ های گشت فنی و حفاظتی اعزامی از سوی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری که در ساعات غیر اداری انجام می شود موجب ناامنی برای قاچاقچیان شده است.

او گفت: در جریان گشت های فنی و حفاظتی و طی بازدید های به عمل آمده از کارگاه های چوب بری در یکی از این واحد های صنفی شهرستان لاهیجان تعداد ۵۳ اصله چوب آلات جنگلی فاقد مجوز قطع کشف شد که برابر قانون کالای قاچاق محسوب شده و توسط عوامل یگان حفاظت توقیف و بازداشت گردیده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه چوب آلات کشف شده از گونه های گردو، ون، اوجا، آزاد، کاج، ممرز، توسکا، افرا و انجیلی بوده است، متذکر شد: براساس ضوابط و قوانین بررسی های لازم در حال انجام می باشد تا ضمن تکمیل پرونده تخلف برای مالک کارگاه چوب بری و دلالت وی به محاکم قضایی نسبت به شناسایی عوامل و محل قطع این درختان افدام قانونی به عمل آید.

مهندس پورمیرزایی ضمن اعلام شماره تلفن ۱۵۰۴ برای اعلام گزارش های مردمی، گفت: همکاری و اطلاع رسانی به موقع مردم طبیعت دوست در مواجهه با هرگونه تخریب جنگل و مرتع می تواند حافظان انفال الهی را در امر حفاظت از این نعمت های خداوندی یاری کند.