کشف مواد غذایی غیر بهداشتی در واحدهای عرضه و پذیرایی شهر رشت

کشف مواد غذایی غیر بهداشتی در واحدهای عرضه و پذیرایی شهر رشت

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان از کشف مواد غذایی غیر بهداشتی در بازرسی از واحدهای عرضه و پذیرایی شهر رشت خبر داد .

 82332422-71220283
به گزارش خبر فوری رشت رضا قشلاقی یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس قانون نظام صنفی ، فروش کالاهای تاریخ مصرف گذشته در حکم تقلب محسوب می شود.
وی اظهار کرد:بر همین اساس؛ طی گشت مشترک بازرسان اتاق اصناف با نماینده تعزیرات حکومتی از یک واحد عمده فروشی در بازار رشت، مقدار ۲۴۰ کیلوگرم رب ، ۹۰۰ کیلوگرم شیره خرما و ۱۱ کیلوگرم رشته آش تاریخ گذشته از سه ماه تا دو سال کشف ، ضبط و مراتب طی صورتجلسه ای برای رسیدگی به شعب تعزیرات حکومتی ارسال شد.
قشلاقی در ادامه همچنین به کشف مواد غذایی غیربهداشتی از واحدهای عرضه در استان اشاره و تصریح کرد: همزمان با اجرای طرح یکسان سازی قیمت کالا و خدمات در رستوران ها و مراکز پذیرایی، از ابتدای مهرماه ، طرح نظارت بر واحدهای گردشگری در دستور کار دستگاه های نظارتی و تعزیرات حکومتی در قالب گشت مشترک در استان قرار گرفت .
وی اظهار کرد: در همین راستا، در بازرسی های انجام یافته از رستوران های شهر رشت، مقدار ۹۳ کیلو گرم انواع مرغ ، گوشت ، حبوبات و غذاهای طبخ شده قبلی کشف و ضبط و با دستور قضایی امحاء شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان با تاکید براینکه شهروندان با دقت در تاریخ های تولید و انقضاء درج شده بر روی کالا ، راه سوء استفاده از متخلفان را ببندند، تصریح کرد: مواد غذایی ، محصولات لبنی ، تجهیزات پزشکی مخصوص جراحی و لوازم آرایشی و بهداشتی از جمله کالاهای تاریخ مصرف گذشته ای هستند که تا کنون از واحدهای عرضه کشف شده اند.
قشلاقی خاطرنشان کرد: دستگاه های نظارتی وظایف خود را انجام می دهند ولی با توجه به گستردگی حوزه ها و تعداد فراوان واحدهای صنفی ، بهترین ناظرین خود مردم هستند که علاوه بر نخریدن کالای تاریخ مصرف گذشته می توانند مراتب تخلف را به شماره تلفن ۳۳۳۶۵۵۴۸ ستاد خبری تعزیرات حکومتی اعلام تا اقدامات قانونی انجام شود.