کشف و ضبط ۱۰ قبضه سلاح شکاری در املش

کشف و ضبط ۱۰ قبضه سلاح شکاری در املش

رئیس اداره حفاظت محیط زیست املش از کشف و ضبط ۱۰ قبضه سلاح شکاری متخلفان در این شهرستان خبر داد.
78595701 87419891cafef 300x179 - کشف و ضبط 10 قبضه سلاح شکاری در املش

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا عباس ملکی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: از آغاز فصل پاییز تاکنون، سلاح شکاری ۱۰شکارچی متخلف در شهرستان املش ضبط شده است.
وی افزود: شش قبضه از این سلاح های ضبط شده، قاچاق بوده و افراد متخلف به همراه سلاحشان پس از تشکیل پرونده، به دادسرای شهرستان املش معرفی شده اند.
وی ادامه داد: تاکنون برای تعدادی از این افراد، حکم صادر شده و سایر پرونده ها نیز در دست رسیدگی است.
ملکی با یادآوری اینکه به علت احتمال وجود بیماری آنفلوآنزای پرندگان هر نوع شکار ممنوع است، اضافه کرد: در صورت مشاهده شکار، با افراد خاطی به شدت برخورد می شود.
بر اساس گزارش دیگری از خبرنگار ایرنا در املش، مسئول نمایندگی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان از اختصاص افزون بر پنج میلیارد ریال اعتبار برای اجرای پنج پروژه این اداره املش اختصاص یافته است.
قاسم قنبری ادامه داد: از مجموع این میزان اعتبار اختصاص یافته سه و نیم میلیارد ریال برای ایجاد موزه مردم شناسی املش، ۶۸۰میلیون ریال برای تجهیز و تعمیر پایگاه حفاظتی میراث فرهنگی املش، ۵۰۰ میلیون ریال برای محوطه سازی بقعه متبرکه سرتربت در بخش رانکوه، ۵۵۰میلیون ریال برای کاوش های باستانشناسی املش و ۳۰۰میلیون ریال برای معرفی جاذبه های گردشگری املش است.
وی با یادآوری اینکه اعتبار سال جاری بیشتر از سال گذشته است، گفت: سال گذشته ۴۱۰ میلیون ریال اعتبار برای اجرای شش پروژه در زمینه میراث فرهگی، صنایع دستی و گردشگری املش اختصاص یافته بود که از این میزان فقط ۳۰ درصد تخصیص ییافت.
شهرستان املش با دو بخش مرکزی و رانکوه در ۷۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.