کشف ۲۶ قبضه سلاح شکاری در آستانه اشرفیه

کشف ۲۶ قبضه سلاح شکاری در آستانه اشرفیه

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه گفت : طی دو ماه گذشته ، تعداد ۲۶ قبضه انواع سلاح های شکاری مجاز و غیرمجاز توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان از متخلفان کشف و ضبط شده است.

82322468 71201111 - کشف 26 قبضه سلاح شکاری در آستانه اشرفیه
به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا ابراهیم غلامی گفت: با بیان اینکه در این مدت تعداد ۲۰ نفر از متخلفان شکار به مراجع قضایی شهرستان معرفی شده اند، افزود: طی دو ماه گذشته تاکنون همچنین ۷۶۰ رشته دام هوایی در مناطق مختلف از متخلفان ضبط شده است.
وی با اشاره به اینکه در این مدت بیش از ۶۰ قطعه انواع پرنده زنده و مرده از صیادان کشف شده، ادامه داد: تعداد ۳۰ قطعه از این پرندگان شامل غاز خاکستری، خوتکا و … بصورت زنده در پارک ملی بوجاق و دیگر مناطق رودخانه ای و طبیعی شهرستان توسط ماموران اداره محیط زیست رهاسازی شده است.
وی بیان کرد: اداره محیط زیست این شهرستان با انجام گشت های مداوم و مستمر، تمام تلاش خود را در جهت حفظ تنوع گونه های پرندگان به کار خواهد بست.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه یادآور شد: وجود زیستگاه های مختلف طبیعی همچون تالاب ها ، مرداب ها ، پارک ملی بوجاق ، استخرها و … در شهرستان آستانه اشرفیه موجب شده تا همه ساله پرندگان مهاجر بسیاری به این منطقه مهاجرت کنند.
شهرستان آستانه اشرفیه با دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای یکصد روستاست و در شرق استان گیلان قرار دارد.