کمک ۶۵۰ میلیون تومانی خیران گیلانی برای آزادی زندانیان رشت مدیرعامل ستاد دیه گیلان:

کمک ۶۵۰ میلیون تومانی خیران گیلانی برای آزادی زندانیان رشت

حمید کامران زاده روز چهارشنبه در گفت و گویی افزود: از این میزان کمک جمع آوری شده، حدود ۶۰ میلیون تومان به صورت نقدی، ۸۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان چک و ۵۰۷ میلیون تومان وعده بوده است.
به گزارش رشت۲۰، همزمان با جشن گلریزان از سوی ستاد دیه؛ جشن های گلریزان دیگری نیز همچون پویش مهربانی با عنوان جای مادران در زندان نیست از سوی اداره کل بانوان و خانواده استانداری گیلان و سازمان مردم نهاد در قالب واریز به سامانه برای ۲۶ زندانی بانو و یا از سوی فرمانداری و بخشداری های شش گانه شهرستان رشت جشن گلریزان در این شهر و بخش های آن برای زندانیان جرائم غیر عمد این شهرستان برگزار می شود.

1757817 300x183 - کمک ۶۵۰ میلیون تومانی خیران گیلانی برای آزادی زندانیان رشت
در جشن گلریزان سال گذشته در گیلان؛ تعهدات خیران و نیکوکاران در قالب نقد، چک و وعده یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بود که ۷۵۰ میلیون تومان آن تحقق یافت .
سال گذشته یک هزار و ۲۲ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد گیلان با تلاش های ستاد دیه و کمک خیران استان و پرداخت بدهی ۷۸ میلیارد تومان آزاد شدند که ۲۸۲ نفر فقط از کمک های خیران بوده است.
در حال حاضر ۸۵۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد، در زندان های استان بسر می برند و برای بازگشت به آغوش خانواده هایشان، در انتظار کمک های خیران هستند. محکومیت این زندانیان در مجموع حدود ۸۵ میلیارد تومان عنوان شده است.
جشن های گلریزان استان گیلان امسال از ششم خردادماه شروع شده و تا بیست و هشتم خردادماه ادامه دارد.
حدود ۵۰ درصد از زندانیان جرائم غیرعمد استان در زندان مرکزی رشت هستند.