کمیسیون عمران با لایحه تفویض اختیار به سازمان فاوا جهت مدیریت درخواست اپراتورها مخالفت کرد

کمیسیون عمران با لایحه تفویض اختیار به سازمان فاوا جهت مدیریت درخواست اپراتورها مخالفت کرد

به گزارش رشت۲۰ ;یکصد و هشتاد و هشتمین نشست کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت، لایحه تفویض اختیار به سازمان فاوا جهت مدیریت درخواست اپراتورها مورد بررسی قرار گرفت.

 

در این جلسه، هانی عسکری سرپرست سازمان فناوری اطلاعات شهرداری رشت (فاوا) با تشریح لایحه ارائه‌شده به شورای اسلامی شهر رشت جهت تفویض اختیار مدیریت ارائه تمامی درخواست‌ها که توسط اپراتورها به این سازمان، به موضوع تشکیل کمیته فنی و تهیه دستورالعمل اپراتورها با رعایت الزامات این واگذاری پرداخت.

 

 

 

در این جلسه، حجت جذب با تشریح این موضوع که بحث کارشناسی لازم روی تجمیع دکل‌ها می‌بایست صورت بپذیرد، گفت: موضوعی که سرپرستی سازمان فاوا مطرح نموده‌اند، لایحه تفویض اختیار به سازمان است؛ اما بنده از اساس با این لایحه مخالفم زیرا با این اقدام، اختیارات شورا محدود و موضوعاتی که به شورا مرتبط است را از دست شورا خارج کرده و به سازمان می‌سپاریم.

 

 

 

وی ادامه داد: هیچ‌کس با تجمیع دکل‌ها مخالف نیست و این بحث لازم و کارشناسی شده است و کمیته‌های تخصص آن را بررسی می‌نمایند، اما اینکه پیش از بررسی درخواست اپراتورها در شورا، مدیریت موضوع را به سازمان واگذار کنیم به صلاح نیست.

 

 

 

وی همچنین از مخالفت با این لایحه در کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا خبر داد.

 

 

 

در ادامه نیز احمد رمضانپور نرگسی، رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به مخالفت اعضا و مشاوران کمیسیون با تفویض اختیار به سازمان فاوا جهت مدیریت درخواست اپراتورها، اذعان داشت: بنا بر مخالفت کمیسیون عمران و توسعه شهری، خواستار ارائه لایحه‌ای از سوی شهرداری و سازمان فاوا برای مشخص شدن تکلیف تجمیع دکل‌های مخابراتی می‌باشیم.