کنترل آنفولانزای فوق حاد پرندگان در گیلان با همکاری مردم

کنترل آنفولانزای فوق حاد پرندگان در گیلان با همکاری مردم

استاندار گیلان گفت: آنفولانزای فوق حاد پرندگان در گیلان باهمکاری مردم و جدیت مسئولان تحت کنترل است.

78079005 86701091dffae 300x208 - کنترل آنفولانزای فوق حاد پرندگان در گیلان با همکاری مردم


به گزارشخبر فوری رشت و به نقل از ایلنا از رشت، محمدعلی نجفی در نشست یشگیری از آنفولانزای فوق حاد پرندگان نزدیکی روستاها گیلان  که با حضور رئیسسازمان دامپزشکی کشور در استانداری برگزار شد به آمادگی گیلان در بخش های مختلف مدیریت بحران اشاره کرد و افزود : الحمدا… گیلان در مدیریت بحران و پیشگیری در عرصه های مختلف آماده است و عملکرد استان در سال های گذشته گواه این مدعاست .
استاندار گیلان از برگزاری نشست های مختلف به منظور پیشگیری از آنفولانزای فوق حاد پرندگان پیش از شیوع آن در استان خبر داد و افزود : نزدیکی روستاها و عبور و مرور از استان های همجوارموجب سخت تر شدن پیشگیری و مقابله با آن شد.
محمد علی نجفی همچنین نزدیکی روستاها گیلان به هم را یکی مشکلات برای قرنطینه کامل طیور بومی دانست.
نجفی اقتصاد روستائیان گیلان را وابسته به طیور دانست و افزود: علاوه بر وابستگی اقتصاد روستائیان به طیور، این بیماری در اقتصاد روانی خانوارها نیز نقش آفرین است.
نماینده عالی دولت در گیلان وجود پرندگان و طیور را در اقتصاد گردشگری استان نیز تأثیرگذار دانست و افزود : بسیاری از گردشگران که وارد استان می شوند پراکنش مرغ و سایر پرندگان در تالاب، مرداب و مناطق روستایی را از جمله زیبایی های این مناطق می دانند.

نجفی مدیران گیلان را در مقابله و پیشگیری با این ویروس همراه دانست و افزود : مدیران با حساسیت وجدیت این موضوع را پیگیری می کنند و الحمدا… از لحاظ همراهی مدیران هیچ مشکلی در استان وجود ندارد.
وی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم به دلیل کمبود اعتبار صدمه ای را استان …