کی‌روش: برانکو سمپاشی کرد تا در تیم تفرقه بیندازد/ تفاوتی بین بازیکنان خارجی و داخلی قائل نیستم سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید پس از بازی با پرتغال به راحتی استراحت کرده چون با افتخار مقابل این تیم بازی کردند.

کی‌روش: برانکو سمپاشی کرد تا در تیم تفرقه بیندازد/ تفاوتی بین بازیکنان خارجی و داخلی قائل نیستم

به گزارشرشت۲۰، کارلوس کی‌روش در آستانه بازگشت تیم ملی فوتبال ایران به تهران اظهار کرد: بسیار خوشحال هستیم چرا که پس از اتمام بازی مقابل پرتغال توانستیم به راحتی استراحت کنیم و بخوابیم چون افتخار کسب کردیم و هواداران به تیم ملی افتخار می‌کنند و به این تیم می‌نازند. مطمئنا باید اجازه دهیم از این به بعد بازیکنان صحبت کنند. همانطور که پژمان منتظری قبل از بازی به من گفت اجازه بده بازیکنان خودشان صحبت کنند و در زمین حرف‌هایشان را بزنند به خاطر این که آنها مستحق این افتخار و تحسین هستند. قهرمان‌های واقعی بازیکنان‌مان هستند چرا که دیشب عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتند و تلاش زیادی از خود نشان دادند.

2 - کی‌روش: برانکو سمپاشی کرد تا در تیم تفرقه بیندازد/ تفاوتی بین بازیکنان خارجی و داخلی قائل نیستم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: من اصولا مربی‌ای نیستم که باخت را دوست داشته باشم. از باخت متنفر هستم و پس از باخت از درون حالت اسیدی به من دست می‌دهد. درد و دلشوره را احساس می‌کنم. الان زمان آن است که چشم در چشم با کسانی صحبت کنم که به برنامه آماده‌سازی تیم ملی لطمه زدند؛ برنامه‌ای که می‌توانست تغییر نهایی را ایجاد کند. تغییراتی که می‌توانستیم در بازی اول، دوم و سوم ببینیم در این آماده‌سازی‌ها حاصل می‌شد که به آن لطمه خورد.

او گفت: الان مستقیم و چشم در چشم صحبت می‌کنم. آن جزئیات کوچک که می‌توانست به تیم ما کمک کند اما لغو شدن آن از اردوی دوبی شروع شد. آماده‌سازی که در ذهن داشتیم متاسفانه به هم خورد. الان مستقیم به آقای برانکو و افرادی که از او حمایت کردند می‌گویم که با این کارها به برنامه تیم ملی لطمه خورد.

کی‌روش ادامه داد: بعد از آن اتفاقات دیگر هیچ چیزی در تیم ملی مثل قبل نشد. متاسفانه اختلافاتی در تیم ملی بین کادر فنی به وجود آمد و اتفاقاتی رخ داد که هیچ چیز مثل گذشته نشد. متاسفانه به برنامه‌های تیم ملی لطمه خورد که ناشی از کارهای برانکو بود. این‌گونه سمپاشی‌هایی که آقای پروفسور انجام می‌دهند را کاملا می‌شناسیم. او متاسفانه فراموش کرد که در یک سال گذشته طبق برنامه ما از بازیکنانی مانند وحید امیری، کمال کامیابی‌نیا، روزبه چشمی، پژمان منتظری و غیره به تیم ملی دعوت به عمل آوردیم و هر هفته حداقل یک روز و نیم در اختیار کادر فنی تیم ملی بودند و ما به آنها رسیدگی می‌کردیم. او فراموش کرد که دیشب رامین رضاییان و مهدی طارمی هم در زمین بودند، همان کسانی که برانکو آنها را از تیمش بیرون انداخت. دیشب آزمون و جهانبخش هم در زمین بازی کردند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد: من می‌دانم دلیل تعریف و تمجید او از بازیکنان داخلی به خاطر چیست. به این خاطر است که اختلاف‌افکنی به وجود بیاورد. فراموش کردید که از رامین رضاییان و مهدی طارمی تمجید کنید. شما نه‌ تنها این دو بازیکن را دست‌کم گرفتید بلکه در تیم ملی ایجاد مشکل کردید. شما و دوستانتان فراموش کردید که به دنبال تصاحب ساختمان پک بودید.

او در ادامه باز هم به سرمربی پرسپولیس تاخت و اضافه کرد: شما شخصی بودید که برنامه آماده‌سازی تیم ملی لطمه زدید به همین خاطر هم رئیس فدراسیون فوتبال به من گفت اگر بخواهیم برنامه خاص آماده‌سازی تیم ملی را پیاده کنیم افرادی هستند که به ما لطمه می‌زنند. فراموش نکنید که ما ۲۰ روز در تهران با سه چهار بازیکن تمرین کردیم. به همین منظور مطلبی دارم وقتی شما درباره بازیکنان لیگ برتر مانند وحید امیری، بیرانوند، ابراهیمی و غیره حرف می‌زنید خیلی خوشحال می‌شوم. اما چه کسی این بازیکنان را از باشگاه‌هایشان به تیم ملی آورد و آنها در ادامه به پرسپولیس ملحق شدند. تا جایی که مردم ایران به یاد دارند شما بازیکنان اوکراینی را به ایران آوردید و هزاران دلار برای آنها هزینه کردید.

کی‌روش خاطرنشان کرد: شما و دوستان‌تان در پشت صحنه، برنامه تیم ملی را بایکوت کردید. شما قدرت دارید چون صورت خودتان را پشت باشگاه پرسپولیس پنهان کردید. به خاطر همین است که این کشور برای شما و من مقداری کوچک شده باشد.

سرمربی تیم ملی با اشاره به اتهاماتی که پیش از این درباره حضور پسرش در تیم ملی مطرح شده بود، گفت: باید به شما بگویم هیچ کدام از اقوام خانواده من یا پسرم در تیم ملی حضور ندارند. هیچ موقع برادرم را به عنوان مربی به تیم ملی نیاوردم. هیچ موقع پسرم در تیم ملی با من کار نمی‌کرد. هیچ وقت با فدراسیون درگیر تجارت و بیزینس نبودم و برعکس اگر کسی بدهکار باشد این فدراسیون است که به من بدهکار است. می‌خواهم به آقای برانکو بگویم در همان برهه که او بازیکنان اوکراینی را به ایران آورد و حتی یک دقیقه هم بازی نکردند من برای ساختمان پک از جیب خودم تجهیزات خریدم. آقای برانکو موفق باشید!

کی‌روش اظهار کرد: من فقط حقایق را بیان می‌کنم به خاطر اینکه در چهار سال گذشته باید سکوت می‌کردم و نمی‌گفتم چه شخصی حقایق را در فوتبال ایران می‌گوید.

او درباره بدشانسی تیم ملی و صعود نکردن به مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی گفت: چیزی که در صورت من می‌بینید در درون من نیست. ما واقعا ناراحت هستیم. به خودمان افتخار می‌کنیم. دیشب با آرامش خوابیدیم. امیدوارم خداوند نگهدار دوستان من باشد چرا که حواس خودم به دشمنانم است. متاسفانه دیشب خیلی ناراحت بودم. اگر خوش‌شانس بودیم اتفاقات بهتری رخ می‌داد اما وقتی آب از رودخانه عبور کند دیگر نمی‌توان آن را برگرداند. اعتقاد دارم هیچ تفاوتی بین بازیکنان خارجی و داخلی قائل نیستم و نمی‌خواهم بین آنان تفرقه بیندازم. این یک توهین و سمپاشی به بازیکنان است. بیایید از این لحظه لذت ببریم.

کی‌روش درباره علاقه مردم به ابقای او در تیم ملی و کسب عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیا نیز گفت: همانطور که گفتم این یک افتخار است که من هدایت تیم ملی را برعهده داشته باشم و آماده هستم به این توافق پایبند باشم. بعد از این که توافق کنیم و برنامه را به اجرا بگذاریم قبول نخواهم کرد که رئیس محترم فدراسیون بگوید آقای برانکو حرفی زده و هواداران پرسپولیس به ما سنگ می‌زنند. اگر بخواهیم برنامه را اجرا کنیم، هواداران پرسپولیس به کی‌روش سنگ می‌زنند، اگر اینطور باشد به خانه می‌روم تا هواداران پرتغالی به من سنگ بزنند. این افتخار را به هواداران فوتبال ایران تقدیم می‌کنم.