گازرسانی به مناطق کوهستانی گیلان مدیرعامل شرکت گاز گیلان خبر داد

گازرسانی به مناطق کوهستانی گیلان

مدیرعامل شرکت گاز گیلان از گازرسانی به مناطق کوهستانی در شهرستان‌های رودسر، املش، رودبار، تالش و رضوانشهر خبر داد. مهندس جمشید ظهیری با اشاره به اینکه ۶ شهرستان بزرگ گیلان اکنون به لحاظ گازرسانی سبز هستند ، اظهار کرد: ۹۵ درصد از ساکنان در روستاهای رشت، انزلی، لاهیجان، آستانه‌اشرفیه، فومن و صومعه‌سرا از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.
0 22 - گازرسانی به مناطق کوهستانی گیلان


وی درصد برخورداری روستاهای گیلان از گاز طبیعی تا پایان امسال را ۹۵ درصد عنوان کرد و افزود: گازرسانی به شهرها و صنایع استان به اتمام رسیده است. مدیرعامل شرکت گاز گیلان با بیان اینکه سوخت بیشتر مناطق استان از طریق گاز طبیعی تامین می‌شود، تصریح کرد: تا پایان امسال گیلان به استان سبز تبدیل می‌شود.
مهندس ظهیری یکی از مسائل در افزایش اجرای هزینه گازرسانی را مصالح استفاده شده در پروژه‌ها خواند و بیان کرد: اکنون از لوله‌های پلی‌اتیلن ویژه گاز در پروژه‌های گازرسانی استفاده می‌شود و بسیاری از هزینه‌های اجرایی و تمام شده در پروژه‌ها را کاهش داده است. وی استفاده از لوله‌های پلی‌اتیلن برای گازرسانی در گیلان را مقرون به‌صرفه عنوان کرد و گفت: لوله‌های مذکور از نظر دوام و نگه‌داری شبکه‌ها بسیار ساده‌تر هستند و بهتر می‌شود از آن بهره‌برداری کرد.
مدیرعامل شرکت گاز گیلان با اشاره به استفاده از لوله‌های پلی‌اتیلن برای گازرسانی از پنج سال گذشته در استان، خاطرنشان کرد: اکنون تعداد ۱۱۰ روستا در مناطق مختلف گیلان در حال گازرسانی است.
ظهیری از گازرسانی به مناطق کوهستانی گیلان خبر داد و یادآور شد: گازرسانی به مناطق کوهستانی در شهرستان‌های رودسر، املش، رودبار، تالش و رضوانشهر عملیاتی می‌شود.
وی با بیان اینکه بررسی‌ها و مطالعه برای گازرسانی به مناطق کوهستانی گیلان انجام شده است، تصریح کرد: به‌دنبال اخذ مجوزهای لازم برای گازرسانی به مناطق مذکور هستیم.
مدیرعامل شرکت گاز گیلان  قیمت تمام شده انشعاب در مناطق کوهستانی را بیشتر دانست و بیان کرد: تا پایان امسال گازرسانی به مناطق «اشکورات» در رودسر، «موسی‌کلایه» در املش، «کلیشم» در رودبار، «ارده» در رضوانشهر و «آق‌اولر» در تالش انجام می‌شود. ظهیری با اشاره به اینکه گازرسانی به مناطق کوهستانی میزان بهره‌برداری از گاز طبیعی در گیلان را به بالاتر از ۹۵ درصد می‌رساند، خاطرنشان کرد: مناطق کوهستانی دارای جلوه‌های ویژه‌ای هستند و از نظر جنگل و استقرار مردم در روستاها باید حفظ شوند. وی به افتتاح پروژه‌های گازرسانی در ۲۰۰ روستای گیلان در هفته دولت امسال اشاره کرد و گفت: تا پایان امسال گازرسانی به ۷۰ روستای استان به اتمام می‌رسد و مجموع گازرسانی به ۲۷۰ روستا می‌رسد.