گازرسانی به ۸۰ روستای در دهه فجر امسال

گازرسانی به ۸۰ روستای در دهه فجر امسال

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از گازرسانی به ۸۰ روستا در دهه فجر امسال خبر داد.

D98AD988D8B3D981D8B2D8A7D8AFD987D8B9D984D988D985D9BED8B2D8B4D983D98ADAAFD98AD984D8A7D986 4 300x200 - گازرسانی به ۸۰ روستای در دهه فجر امسال

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از  ایلنا از رشت، مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان اظهار داشت: برای گازرسانی به این روستاها بیش از ۳۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است و با پیوستن این روستاها به شبکه گاز، مجموع روستاهای گازدار بالای ۲۰ خانوار گیلان به ۱۸۶۹ روستا می رسد.

وی افزود: ۸۰ روستای قابل افتتاح در دهه فجر در مجموع دارای ۷ هزار ۲۰۰ خانوار می باشند و با برخورداری این تعداد خانوار از نعمت گاز، مجموع خانوارهای روستایی گازدار استان به ۲۹۲ هزار خانوار می رسد.

ظهیری خاطر نشان ساخت: با افتتاح این روستاها، فاز اول پروژه بند «ق» با مجموع ۷۰۷ روستای بالای ۲۰ خانوار  بهره مند از گاز به پایان رسیده و درصد بهره مندی گاز روستایی گیلان به حدود ۹۵ درصد می رسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به این موضوع که شرکت گاز استان گیلان از ابتدای سال تا کنون به ۲۸۰ روستا و ۷۴ واحد صنعتی گازرسانی کرده است گفت: این شرکت با اجرای پروژه های گازرسانی، مجموع مشترکین خود را به ۹۵۰ هزار مشترک افزایش داده است.

ظهیری همچنین بیان نمود: شرکت گاز گیلان پروژه گازرسانی به دو شهرک صنعتی کیشستان رشت و گوشلوندان فومن را با ظرفیت مصرف ۱۰ هزار مترمکعب در ساعت در دست اجرا دارد.

مدیرعامل گاز گیلان در پایان ابراز امیدواری کرد با توجه به بهره مندی ۹۸ درصدی مجموع خانوارهای استان از نعمت گاز طبیعی، در دهه فجر امسال ” جشن گیلان سبز” با حضور وزیر محترم نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران برگزار گردد.