گردشگری سیاهکل مغفول مانده است فرماندار سیاهکل:

گردشگری سیاهکل مغفول مانده است

فرماندار سیاهکل به چنداقلیمی بودن این شهرستان اشاره کرد و گفت: کشاورزی و گردشگری از نقاط قوت سیاهکل محسوب می‌شود و در این زمینه مغفول مانده است.
13950724001232 PhotoA - گردشگری سیاهکل مغفول مانده است

به گزارش خبر فوری رشت رضا اسلامی امروز با اشاره به اینکه سیاهکل شهرستانی فرهنگی است اظهار کرد: سیاهکل پایگاهی برای علویان بود و آل‌بویه از این منطقه قیام کردند و خلفای عباسی را از تخت فرمانروایی پایین آوردند.

وی به وجود مواهب طبیعی بسیار در سیاهکل اشاره کرد و افزود: از مواهب خدادادی در سیاهکل به نحو مطلوب استفاده نشده و امکاناتی برای این امر فراهم نیست.

فرماندار سیاهکل با بیان اینکه اکنون فعل خواستن برای توسعه این شهرستان وجود دارد، تصریح کرد: مجموعه فرمانداری و مسؤولان شهرستان به این موضوع رسیدند اگر فعالیتی غیر از پیشرفت سیاهکل داشته باشند، خیانت است.

اسلامی، درآمد شهروندان سیاهکلی را کمتر از متوسط درآمد افراد در مرکز گیلان خواند و بیان کرد: مردم سیاهکل از نظر معیشتی از شهرستان‌های همجوار عقب‌تر هستند.

*سیاهکل شهرستانی با قابلیت کشاورزی و گردشگری

وی به وجود ظرفیت‌های بسیار در سیاهکل اشاره کرد و گفت: سیاهکل دارای توانمندی‌های کشاورزی و گردشگری است و ترویج امور کشاورزی از وظایف سازمان جهاد کشاورزی محسوب می‌شود.

فرماندار سیاهکل با اشاره به اینکه اگر مردم برای انجام امور به اعتقاد نرسند نمی‌توانند اطمینانی از آن داشته باشند، خاطرنشان کرد: ابتدا باید اعتقاد وجود داشته باشد و پس از آن اطمینان به وجود می‌آید.

اسلامی بر ارتقای بهره‌وری کشاورزی در سیاهکل تأکید کرد و یادآور شد: امکان توسعه کشاورزی و ارتقای معیشت روستائیان در سیاهکل وجود دارد.

وی، خواستار اجرای برنامه‌های توسعه‌ای توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در سیاهکل شد و اظهار کرد: اجرای طرح‌های گردشگری در سیاهکل در حد صفر است.

فرماندار سیاهکل به پیگیری اجرای طرح‌های گردشگری توسط مسؤولان این شهرستان اشاره کرد و افزود: مسؤولان سیاهکل خروجی مناسبی از پیگیری‌های خود در زمینه گردشگری دریافت نکردند.

اسلامی با تأکید براینکه مجموعه فرمانداری سیاهکل به‌شدت پیگیر موضوع‌های گردشگری در این شهرستان است، بیان کرد: چنداقلیمی بودن سیاهکل بر کسی پوشیده نیست اما زیرساخت‌ها در این شهرستان بسیار ضعیف است.

وی، آغاز هر فعالیت عمرانی را نیازمند وجود راه خواند و تصریح کرد: متوسط راه‌های موجود در سیاهکل نسبت به شهرستان‌های دیگر پایین‌تر است.