گزارش تصویری آغاز نمایش «اسب های پشت پنجره» در تماشاخانه هامون

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، نمایش «اسب‌های پشت پنجره» نوشته ماتئی ویسنی یک از ۲۵ الی ۳۱ فروردین‌ماه ساعت ۱۹ در تماشاخانه هامون رشت به روی صحنه می‌رود.

آرمین حیدری کارگردان درباره این نمایش که روایتی ضد جنگ دارد توضیح داد: در این نمایش سعی کردیم بیشتر به زن‌ها در جنگ توجه کنیم تا مردها؛ زن‌هایی که داخل خانه به انتظار پدر، همسر و پسرانشان نشسته‌اند تا از جنگ برگردند.

وی ادامه داد: معمولاً عنصر اصلی که در نمایش‌هایی با این موضوعات رنج می‌بینند، مردها هستند. مردهایی که از جنگ به خانه بازمی‌گردند هنوز میل به مبارزه دارند و چون محیط جنگ برایشان فراهم نیست، محیط خانه تبدیل به میدان جنگ می‌شود و سر موضوعات مختلف کشمکش و جنگ شکل می‌گیرد.

حیدری که نگرش متفاوتی را با سبک رئالیسم جادویی از متن ارائه داده است درباره این سبک اجرایی گفت: برای متن نمایشنامه زمان و مکان تعریف‌نشده است و در کشورهای مختلف می‌توانند موضوع داستان را درک کنند. این نمایشنامه برای دهه‌های قبل نوشته‌شده است اما به امروز هم تعمیم داده می‌شود. برای اینکه بازی‌ها ملموس باشد در ارائه بازی‌های رئال فضای جادویی را به وجود آوردیم که هم مخاطب با داستان ارتباط برقرار کند و هم از نمایش لذت ببرد.

اکبر محبوبی فر، شاهد غروی، ماکان حسن‌پور، مولود موسوی، مریم جلالی، طاهره عموزاده و مانی پرتوی در «اسب‌های پشت پنجره» به ایفای نقش می‌پردازند.

دیگر عوامل نمایش «اسب‌های پشت پنجره» عبارت‌اند از:
مشاور کارگردان: مهدی شایان
طراح صحنه: مصطفی جعفری
طراح لباس: فرانک صبایی
آهنگساز: پرهام پتکی
طراح گریم: هدیه خادم
طراح نور: مهیار بهروز
طراح پوستر: هامون مرتضایی
روابط عمومی: پریسا عموئی
اپراتور موسیقی: آروین پرسون
مدیر صحنه: شایان معینی
تصویر و تدوین: سجاد سحری
دستیار صحنه: پرهام کاظمی، مرتضی سلامت، نازنین پهلوان‌زاده، نیلوفر طاهری، حسین شهباز پور
دستیار لباس: حدیث کریمی
منشی صحنه: طاهره عموزاده

علاقه‌مندان برای تماشای نمایش از سایت هفت ساز اقدام به تهیه بلیت نمایند.