گزارش تصویری نمایش «پیش از بمباران» در تالار مرکزی رشت

گزارش تصویری نمایش «پیش از بمباران» در تالار مرکزی رشت

به گزارش رشت ۲۰ ، نمایش «پیش از بمباران» به قلم محمد رحمانیان، کارگردانی نسیم شاه‌چشمه، تهیه‌کنندگی مریم دلیری و نقش‌آفرینی شیرین محسنی و مازیار عزیزی از ۲۷ آبان‌ماه جاری لغایت ششم آذر از ساعت هفت شب در سالن حزین لاهیجی تالار مرکزی رشت، واقع در بوستان ملت اجرا می‌شود.

«پیش از بمباران» قصه‌ای سرشار از بمباران است. بمباران روح، بمباران کلمات، احساس و تمام بمب‌هایی که بغض می‌شوند و در انتها بالاخره می‌ترکند. این اثر به‌صورت تک‌گویی اجرا می‌شود و وجود مرد تنها سایه‌ای است تا دیوار چهارم شکسته نشود و مخاطب تنها ناظر بیرونی قصه باشد.

جغرافیای اثر محله صومعه‌بیجار رشت است که به جهت لمس بیشتر قصه از سوی مخاطب برگردان به زبان گیلکی شده است. زمان نمایش شهریور ۱۳۲۰ است؛ برهه‌ای که در پی اتحاد شوروری و بریتانیا و حمله آلمانها در جنگ جهانی دوم و اعلام بی‌طرفی ایران، متفقین تمام مرزهای شمالی و جنوبی را اشغال کرده و طی چند روز شوروی تمام شهرهای شمالی را بمباران می‌کند.

دیگر عوامل نمایش «پیش از بمباران» عبارتند از: دستیار کارگردان و منشی صحنه: مریم نظرپور؛ دستیار تهیه: شایان معینی؛ مدیر صحنه: حدیث صفری؛ اجرای موسیقی: آرمان نصیری؛ اجرای نور: کیا داوودی؛ طراح پوستر و ساخت تیزر: احمد طهماسبی؛ طراح لباس، صحنه و گریم: تیم تهیه و کارگردانی؛ مشاور رسانه: علی سمرقندی؛ عکاس صحنه: نسا شاه‌چشمه و جواد منادی.