گزینه‌های معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان چه کسانی هستند؟!

گزینه‌های معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان چه کسانی هستند؟!

اختصاصی/ به گزارش رشت۲۰، پس از انتصاب ارسلان زارع به‌عنوان استاندار گیلان و پایان کار وی به‌عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان، نام چند نفر برای تصدی بر این معاونت مطرح‌شده است.

های معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان - گزینه‌های معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان چه کسانی هستند؟!

عجیب آنکه در خصوص گزینه‌های معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان نام چند نفر از فرمانداران فعلی استان برای این سمت مطرح‌شده که تمامی این گمانه‌زنی‌ها بی‌اساس بوده است، زیرا تا پایان انتخابات مجلس شورای اسلامی هیچ‌یک از فرمانداران در سطح کشور تغییر نخواهند کرد. جالب‌تر آنکه یکی از گزینه‌های مطرح‌شده در آستانه بازنشستگی قرار دارد.

 

از سوی دیگر شنیده می‌شود یونس رنجکش که در کارنامه خود سوابق خوبی از دوران فرمانداری آستارا بجا گذاشته است جدی‌ترین گزینه برای تصدی بر این سمت محسوب می‌شود. رنجکش همچنین حضور به‌عنوان مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان و فعالیت خوبی در بدنه معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان را در سابقه کاری خود داشته و در حال حاضر نیز مدیرکل سرمایه‌گذاری استانداری گیلان است.

 

از دیگر گزینه‌های تصدی بر این سمت گفته می‌شود سید محمد احمدی فرماندار سابق رودبار، لاهیجان و رشت که پیش از این از سمت خود در معاونت هماهنگی و امور اقتصادی استانداری گیلان استعفا داده بود تا برای انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی آماده شود، در دوراهی معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان و کاندیداتوری برای انتخابات مجلس مانده است. از احمدی به‌عنوان یکی دیگر از گزینه‌های معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان نام برده می‌شود.

 

همچنین گفته می‌شود یک گزینه غیربومی نیز برای این سمت وجود دارد. گزینه‌ای که اگرچه از او نامی به میان نیامده است، اما در صورت انتصاب، وی سومین غیربومی پیاپی معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان پس از جمشیدنژاد و زارع که هر دو بوشهری بودند، خواهد بود!

 

چهارمین گزینه تصدی بر معاونت سیاسی استانداری گیلان هوشنگ عباسقلی زاده است. شهردار اسبق فومن و مدیرکل فعلی امور شهری و شوراهای استانداری گیلان است. در هر صورت باید منتظر ماند و دید در روزهای آتی برای این سمت حساس چه تصمیمی اتخاذ خواهد شد؟!